دولت دونالد ترامپ با شرکای اروپایی روی شکافهای برجام کار می کند

41

فاکس نیوز ۱مرداد ۹۶ گزارش داد:‌ دولت دونالد ترامپ با شرکای اروپایی کار می‌کند تا ضعفها و شکافهای برجام را حل و فصل کنند البته این دولت دنبال سیاست کلی‌تر در قبال رفتارایران است و نمی‌خواهد تا به فعالیتهای اتمی محدود شود.

تلویزیون فاکس نیوز: ساعتهایی بعد از این‌که ترامپ تبعیت ایران از برجام را تأیید کرد دولت آمریکا اعلام کرد ۱۸شخص و نهاد را به‌خاطر حمایت از طرح موشکی بالستیک این ، برنامه تسلیحاتی و سپاه پاسداران در لیست تحریم قرار داده است.

این تحریمها به برنامه اتمی مرتبط نیستند. مقامات ارشد دولت گفتند دولت ترامپ در حال حاضر برجام را می‌پذیرد اما دنبال سیاستی قویتر و سخت‌گیرانه‌تر است. آنها همچنین گفتند با متحدان اروپایی در مورد نقاط ضعف برجام و شکافهایی که در این توافق وجود دارد کار می‌کنند.

مشکل این دولت این است که ایران پیشاپیش برخی فواید برجام را دریافت کرده است از جمله دهها میلیارد دلار از داراییهای منجمد شده آزاد شدند و برخی تحریمهای بین‌المللی هم لغو شدند.

همچنین کار با متحدان اروپایی ممکن است با مشکل مواجه شود چرا که بسیاری از شرکتهای اروپایی در نتیجه لغو تحریمها کار در ایران را شروع کرده‌اند و از آن سود می‌برند. با این وجود همه منتظرند سیاست کلی دولت ترامپ در قبال ایران چه خواهدشد؟.