باید از امنیت و سرمایه‌های خود حفاظت کنیم

52

هیل نشریه کنگره آمریکا طی مقاله‌یی به قلم مایک جانسون نماینده کنگره نوشت:‌ باید از امنیت و سرمایه‌های خود حفاظت کنیم تا به دست رژیمهای تروریست نرسد. کاری که اوباما کرد فرستادن این سرمایه‌ها برای تروریست ایران بود.

مایک جانسون عضو کنگره آمریکا نوشت:‌ با توجه به این‌که تروریسم جان مردم سراسر جهان را تهدید می‌کند، دیوانه کننده است که برخی کشورها نه تنها از تروریسم حمایت می‌کنند بلکه با حمایت مالی به نیات پلید این تروریستها سوخت می‌رسانند. آمریکا همواره بایستی علیه این دیوانگی بایستد. تا همین سال گذشته دولت اوباما یک میلیارد و ۷۰۰میلیون دلار برای ایران فرستاد که بزرگترین حامی دولتی تروریسم است و هیچگونه توضیحی واقعی به‌خاطر این پرداختش ارائه نداد.

تنها چیزی که ما می‌دانیم این است که این دلارهای ذیقیمت متعلق به مالیات دهندگان در آمریکا بوده است. این پولها که برای ایران ارسال شد از صندوق قضاوت فدرال گرفته شده بود. این صندوق قرار نبود برای اهداف سیاسی مورد استفاده دولت اوباما قرار گیرد. این صندوق بدون نظارت کنگره آمریکا قارچ‌گونه رشد کرد.

بنا‌ به گفته دولت اوباما این پرداخت تنها برای حل و فصل منازعه یک دهه قبل بوده و با توافق اتمی ایران تصادفا همزمان شده است. به مدت سی سال روسای جمهور آمریکا از ارسال این پول به ایران خودداری کردند اما رئیس‌جمهور سابق باراک اوباما ناگهان این سیاست را تغییر داد.

دولت اوباما همچنین برای آزادی یک سرباز آمریکایی که در افغانستان و توسط طالبان به اسارت گرفته شده بود یک پرداخت اولیه به‌صورت ۴۰۰میلیون دلار پول نقد را در یک هواپیمایی ناشناس بار زد و به تهران فرستاد. با اینکار دولت اوباما سیاست مذاکره نکردن با تروریستها را نقض کرد…

آزار دهنده‌تر این است که صندوق قضاوت به‌عنوان ابزاری برای دور زدن نظام قانون اساسی مورد سوء‌استفاده قرار گرفت

بنا‌ به قانون آمریکا پرداخت از صندوق قضاوت به یک رژیم حامی تروریسم هم‌چون رژیمهای ایران و سوریه ممنوع بوده است.