چرا دانشجویان شعار میدادند انصار جنایت میکند رهبر حمایت میکند؟

262

حادثه حمله به کوی دانشگاه تهران توسط انصار حزب الله و بسیج و ناجا که در ۱۸تیر ۱۳۷۸ اتفاق افتاد، بعدا حداقل دو بار دیگر تکرار شد:

تا چند سال بعد از فاجعه ۱۸تیر، هر ساله دانشجویان در ایام تیرماه با تجمعات و تظاهراتی یاد دانشجویان شهید و آسیب دیده و زندانی را گرامی میداشتند.

مهمترین و بزرگترین این تجمعات در سال ۸۲ اتفاق افتاد که کمتر به آن پرداخته شده است،

در تیرماه ۸۲، دانشجویان تجمع و تظاهرات اعتراض آمیز متوالی داشتند، این اعتراضات، عمدتا در محدوده کوی دانشگاه، امیرآباد، خیابان انقلاب و نقاط مرکزی تهران به مدت ۲۰روز ادامه داشت؛ و از آن سو در چند شب متوالی، همان نیروهای چماقدار انصار حزب الله با همراهی بسیج و ناجا و نوپو مجددا به کوی دانشگاه تهران حمله و فجایعی را آفریدند و علاوه بر آن، همزمان به چند خوابگاه دانشجویی دیگر از جمله خوابگاه دانشگاه علامه در طرشت توسط باند سعید عسگر و خوابگاه پلی تکنیک در حوالی میدان ولیعصر توسط گروه حسین الله کرم، حمله شد و عده زیادی دانشجو بشدت مجروح شدند.

در درگیریها و تظاهرات تیرماه ۸۲ که حدود سه هفته ادامه داشت،طبق آمار رسمی مراجع حکومتی حدود ۴۰۰۰نفر دستگیر شدند که بالاترین آمار دستگیری در اعتراضات مردمی بود.

سومین حمله به کوی دانشگاه در سال۸۸ و در شب ۲۵خرداد بود، این بار ماموران ناجا به دستور و سرکردگی سردار رادان و نیروهای اطلاعات و بسیج و سپاه با هماهنگی بیشتر و با حجم گسترده تر به خوابگاه کوی دانشگاه تهران حمله و دانشجویان را از اتاقها بیرون کشیده و در محوطه لخت کرده و شروع به ضرب وشتم وفحاشی به آنان کرده وتعداد زیادی را دستگیر کردند، حجم تخریب ها و جنایات و تعداد مجروحین در این حمله نیز بسیار وسیع بود. حداقل ۴نفر در این حمله به شهادت رسیدند.

فیلم این حمله وحشیانه منتشر شده است.

در تمام این جنایات هیچگاه عوامل قتل و جنایت حتی با وجود شناسایی کامل، محاکمه و مجازات نشدند،

همانطور که در طول ۴۰سال گذشته هیچگاه عوامل قتلهای محفلی کرمان، جنایات و قتلهای کهریزک، و قاتلین بیش از ۱۲۰شهید سال۸۸ مجازات نشدند.

آنچه که نقطه مشترک همه این حملات و جنایات علیه دانشجویان بود اینکه، نیروهای هوادار و وفادار خامنه ای مدعی بودند، دانشجویان علیه خامنه ای سخن گفته اند، پس مستوجب مجازات شدید هستند!

آنچه از محافل محرمانه و خصوصی و موثق شنیده شد ، اینکه شخص خامنه ای، از قبل، در جریان این حملات قرار داشته است، عدم مجازات مسببین جنایات و قاتلین شناخته شده این امر را تایید میکند.

هر چند خامنه ای در سخنرانی در محافل عمومی اعلام میکند: با توهین کنندگان به من کاری نداشته باشید و عطوفت اسلامی را شامل حال آنان نمائید!!

و شاید به همین دلیل، در تجمعات بعد از حملات مکرر به کوی دانشگاه، بیشترین شعار دانشجویان در طی این سالها این بود:

انصار جنایت می کند

رهبر حمایت می کند!!