ﻧﺮﮔﺲ علی شجاعی، دختر ۱۷ ساله ساکن یکی از روستاهای بهبان در پی مقاومت و تن ندادن به ازدواج اجباری، توسط برادر خود با شلیک گلوله به قتل رسید.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ۱۲ تیرماه سال جاری، نرگس علی شجاعی، دختر ۱۷ ساله ساکن حومه بهبهان در پی تلاش خانواده برای اجبار او به ازدواج با پسردایی خود دست به خودکشی زد، ساعاتی بعد در حالی که از خودکشی نجات یافته بود به دست برادر خود با شلیک مستقیم سه گلوله به قتل رسید.

یک منبع محلی ضمن تایید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “نرگس ۱۷ ساله، اهل بخش تشان‌ از توابع شهرستان بهبهان در استان خوزستان بود. وی راضی به ازدواج اجباری با پسردایی اش نبود و بارها به این تلاش برای ازدواج اجباری اعتراض کرده بود. برای همین ۱۲ تیرماه سال جاری، به نشانه اعتراض با بریدن رگ دست خود، اقدام به خودکشی کرد. وی به بیمارستان بهبهان منتقل شد و از مرگ حتمی نجات یافت.”

این منبع ادامه داد: “اصغر علی شجاعی، برادر نرگس با این تفکر که با خودکشی خواهرش و مقاومت او در برابر ازدواج تعیین شده از سوی خانواده، آبرویش رفته است، ساعت ۲ بامداد ۱۳ تیرماه سال جاری، درحالی که نرگس قصد رفتن به سرویس بهداشتی واقع در حیاط منزل را داشت، از بالای پشت بام خانه با شلیک مستقیم سه گلوله، وی را به قتل رساند.”

اصغر علی شجاعی فرزند یونس علی شجاعی، در حال حاضر در بازداشت به سر میبرد و مراسم خاکسپاری نرگس، روز ۱۳ تیرماه در محل سکونتش برگزار شد.