جانشین فرمانده ارتش گفت: نمیدانم دولت تفنگدار چیست

109

برخی از مقامات جناح ولی‌فقیه حملات نیابتی به روحانی را بعد از واقعه روز قدس ادامه داده‌اند: از جمله پور دستان جانشین فرمانده ارتش گفت:«رهبری در مسائل جمهوری اسلامی با احدی شوخی ندارند. نمی‌دانم دولت تفنگدار چیست! دولت در مسیر مقام معظم رهبری حرکت می‌کند و اگر بخواهد مسیری را غیر از این مسیر برود، قطعاً مقام معظم رهبری به دولت تذکر خواهد داد».

مهدی محمدی از جناح خامنه‌ای نیز گفت: آنها که روز قدس علیه روحانی شعار دادند همان کاری را کردند که او می‌خواست، گرچه این بازی بود که رئیس‌جمهور خود با توهین پی‌درپی به مخالفان و مباح دانستن نفی خطوط قرمز آغاز کرد و هنوز هم ادامه می‌دهد. منتها من مانده‌ام آنها که یک روزی مقاله می‌نوشتند ‘علیه خدا هم می‌توان تظاهرات کرد’، چطور یکباره طرفدار داغ و درفش شده‌اند و از دستگیری و بازداشت و محاکمه حرف می‌زنند؟! در مقابل برخی از سایتهای وابسته به جناح روحانی ابتدا پای دو لاریجانی را به میان کشیده و از جمله نوشته‌اند: «در این میان شاید سؤال‌برانگیز ترین مسأله در خصوص واکنشها، عدم اظهارنظر روسای قوه مقننه و قضاییه بود. شاید بسیاری با توجه به رابطه روحانی با علی لاریجانی انتظار داشتند که وی نیز به اتفاقات روز قدس واکنش نشان دهد و نظر خود را بیان کند». این رسانه‌ها همچنین با اشاره به سکوت مهره‌های جناح خامنه‌ای تلویحا همسویی آنان با لباس‌شخصیها را خاطرنشان کرده و نوشته‌اند: «برخی شخصیتها و نهادها و تشکل‌های اصول‌گرا نیز مسأله توهین به رئیس‌جمهور را نادیده گرفتند هیچ واکنشی نسبت به آن نشان ندادند. موحدی کرمانی، احمد جنتی، ائمه جمعه، سپاه پاسداران، احزابی مانند مؤتلفه اسلامی، جامعه روحانیت مبارز وغیره. از این دست بودند که با وجود این‌که چند روزی از این ماجرا گذشته است، اما هیچ واکنشی نسبت به آن نشان ندادند». (اعتدال ۴تیر)

مهره‌های سابق جناح رفسنجانی نیز در حمایت از روحانی قضاییه و نهادهای امنیتی تحت‌امر خامنه‌ای را مورد حمله قرار دادند. حسین مرعشی نوشت: نحوه برخورد با متخلفان و وحدت شکنان آزمون بزرگ مقامات قضایی و امنیتی است.

 مصطفی معین وزیر اسبق علوم هم نوشت: «به راستی دادستان، قاضی‌القضات و مسئولان اطلاعات و امنیت کجا هستند؟!»

پس از اظهارات خامنه‌ای در روز عید فطر به نظر می‌رسد آتش این جنگ جناحی بیش از پیش گسترده خواهد شد.