فرمان آتش به اختیار اینقدر در فضای اجتماعی گر گرفت که خامنه ای کوتاه آمد + کلیپ

103

 امروز نماز عید فطر با حضور خامنه ای برگزار شد و در صف اول اقتدا کنندگان هم روحانی نشسته بود، میثم مطیعی را حتما میشناسید او، مداح افراطی متمایل به جبهه پایداری و همچنین مخالف افراطی روحانی است امروز، قبل از مراسم نماز عید فطر، اشعاری را خواند که میتوان آن را توهین دیگری به شخص روحانی دانست.وی از حامیان رئیسی و مجری و مداح میتینگهای وی بوده ،مرتبط و عضو محافل و کانونهای افراطی مانند رجانیوز ، جبهه پایداری و جمنا میباشد. سه روز قبل در مراسم روز قدس نیز وی در نمازجمعه تهران، مداحی با اشعاری مشابه داشت که ویدیوی آن با عنوان مداحی علیه برجام بطور گسترده در فضای مجازی مورد انتقاد عمومی قرار گرفته بود. اما جالب این بود که  وی را امروز هم آورده بودند و او در مقابل خود خامنه ای حرفهایش را به گوش روحانی رساند، در حالیکه حداقل در مراسم نماز عید فطر باید صحبت از وحدت باشد.

یادتان هست که در مراسم روز قدس پس از اینکه حمله ها به روحانی بالا گرفت،  برخی آن را از تبعات “فرمان آتش به اختیار” خامنه ای تلقی کردند، وبه همین دلیل از جناحهای مختلف حکومتی حتی مخالفان روحانی آن را محکوم کردند، و امروز بر همین مبنا، خود خامنه ای در نماز امروز در سخنان خود، مبحث جنجالی فرمان “آتش به اختیار” خود را تلطیف کرد و در توضیحی که قطعا مرتبط با انتقادات وارد شده بود، آن را غیر مرتبط با بی نظمی و هرج مرج دانست؛ وگفت: این حرف به معنای بی قانونی و فحاشی نیست. ولی واقعا اگر جناب خامنه ای مخالف این فحاشی و غیره بود نباید جلوی این مداح بی دنده و ترمز و آتش به اختیار را میگرفت! آیا یک مداح دو قرانی میتواند جلوی رییس جمهور یک مملکت هر چی دلش میخواهد بگوید و بعد هم آقا او را بنوازد! آیا این تلطیف آتش به اختیار در شرایط بی درمانی گفته نشده بود و آیا این حرف رهبر به منظور ترس از فضای مجازی نبود؟ این که تهش هم مداح را مورد لطف قرار داد چه معنی دارد؟ یعنی اینکه من حرفهایت را قبول دارم! متن پیاده شده مداحی میثم مطیعی را برایتان میگذارم،  اشعار سروده شده، هم مربوط به شاعران و هواداران حاضر در میتینگهای رئیسی است و بطور خلاصه محتوای اشعارشان، همیشه ضد روحانی است!:

ای نشسته در صف اول نکنی خود را گم‌، منتظر اقدام تو هستند هنوز این مردم

چند روزی تو مقامی به امانت داری، منصبت را نکند طعمه خود پنداری

سیلی از کوخ نشین، کاخ نشین خواهد خورد، و زمین خوار سرانجام زمین خواهد خورد

باز تحریم جدیدی به سنا رفت که رفت ، جسم برجام چو روحش به فنا رفت که رفت

هرچه می شد برد از کیسه ما برد که برد ، برد برد این بود آری، همه را برد که برد

نه به دل راه بده واهمه از اخم عدو، نه دلت غنج رود باز به لبخندی از او

دل به لبخندش اگر باخته ای، باخته ای، گر ز اخمش سپر انداخته ای باخته ای

ما نه آنیم که آموخته غرب شویم، پی هر وسوسه ای سوخته غرب شویم

۲۰۳۰ چیست که تعلیم جهان، از دل ماست ، هان که جمهوری اسلامی ایران اینجاست

تا ابد سستی تسلیم مبادا با ما، وحشت از حربه تحریم مبادا با ما

ذوق بیهوده ز برجام خطا بود خطا، تکیه بر عهد عمو سام خطا بود خطا

کارزار است قدم قاطع و محکم بردار، سخن از صلح بگو، اسلحه را هم بردار

حالا سوال من این است با اینکه خامنه ای از حرفش کوتاه آمد و اینقدر این آتش به اختیار توی فضای اجتماعی رفت و برگشت داشت که آقا را مجبور به کوتاه آمدن کرد پس چرا جلوی مداح را نگرفت! این سیاست یکی به نعل و یکی به میخ زدن برای چیست؟

متن بالا قسمتهایی از یک نامه رسیده به آژانس ایران خبر بود با تشکر از این دوست گرامی برایتان موفقیت و سرفرازی آرزومندیم.