سوریه مجدداً به صدر خبرها برگشته است

127

سپاه پاسداران می‌گوید موشکهای میان بردی را از داخل ایران به سوریه پرتاب کرده است که هدفشان، پایگاههای داعش در نزدیکی شهر دیرالزور در شرق سوریه بوده است. در جای دیگری، آمریکا گفت که کمی پیشتر یک هواپیمای جنگی دولت سوریه را ساقط کرد. این هواپیما در حال بمباران نیروهای ائتلاف سوری در نزدیکی طبقه در غرب رقه بود…

خبرنگار سی.ان.ان از پنتاگون: در سوریه و در نزدیکی رقه، درگیریهای زیادی رخ داده است. نیروهای مورد حمایت آمریکا در این منطقه حضور دارند. در این منطقه همچنین نیروهای طرفدار رژیم اسد حضور دارند. در طول روز درگیریهایی علیه نیروهای مورد حمایت آمریکا جریان داشت. به همین دلیل آمریکا دست به یک قدرت‌نمایی زد. در همین رابطه، آمریکاییان با هواپیما وارد شدند تا این شبه‌نظامیان را که با نیروهای تحت حمایت آمریکا درگیر شده بودند بترسانند. این برای مدتی جواب داشت… اما بعد، رژیم سوریه با یکی از هواپیماهای سوخوی ۲۲خود بازگشت و بمبهایی را در نزدیکی موقعیت نیروهای مورد حمایت آمریکا پرتاب کرد. در این هنگام، … آمریکا این هواپیمای سوری را ساقط کرد.

اکنون، موضوع از این قرار است که ارتش آمریکا به‌عنوان بخشی از ائتلاف، برای حفاظت از نیروهای تحت حمایت خود بر روی زمین دست به‌عمل می‌زند. این‌که چرا رژیم سوریه یکی از هواپیماهای خود را به آنجا فرستاد، آن هم در حالی که می‌دانست ممکن است مورد اصابت قرار بگیرد، سؤالی است که کسی برای آن هنوز جوابی ندارد.

سی.ان.ان در مورد شلیک موشکهای سپاه به سوریه از خبرنگار خود در تهران سؤال کرد.

وی پاسخ داد:‌ این حمله نشانه تشدید اوضاع در سوریه است. ایران می‌گوید پایگاههای تروریستها در شهر دیرالزور را هدف قرار داده است. ما نمی‌توانیم صحت ‌و سقم آن را تأیید کنیم و فعالان در سوریه نیز اطلاعات بلافصلی در مورد خسارات یا تلفات ناشی از این حمله در اختیار ندارند.