مرتضوی از امروز به علت تخلف تعلیق خدمت شد

80

آژانس ایران خبر به نقل از دیدبان دولت:‌ یک منبع آگاه به دیده‌بان دولت خبر داد که حکم تعلیق صولت مرتضوی شهردار مشهد و رئیس ستاد انتخاباتی رئیسی از خدمات به علت تخلف و تمرد از اجرای قانون از سوی دیوان محاسبات صادر و ابلاغ شد. به موجب این حکم که قطعی و لازم الاجرا می باشد وی از امروز نمی تواند شهردار مشهد باشد. با توجه به اینکه در این حکم تعلیق از خدمات به طور کلی ذکر شده است امکان اشتغال وی در آستان مقدس رضوی نیز منتفی است.

سیدصولت مرتضوی اهل فارسان چهارمحال و بختیاری است و نخستین مسئولیت وی به عنوان کارمند فرمانداری فارسان، بخشدار مرکزی فارسان بوده است. پس از مدتی فرماندار لردگان، از شهرستان‌های همین استان می‌شود. او در  آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۷۶ از فرمانداری لردگان به فرمانداری بیرجند که در آن زمان هنوز مرکز استان نبود، می‌رود.

مرتضوی از بیرجند به قوه قضائیه رفت و به سمت مدیر کل امور اداری سازمان زندان‌ها منصوب شد.

سید صولت بعداً به عضویت جمعیت ایثارگران درآمد و مدیرمسئولی روزنامه حمایت، ارگان مطبوعاتی قوه قضائیه را عهده‌دار شد. سپس به عنوان دومین استاندار خراسان جنوبی منصوب شد. مرتضوی در دولت دهم به سمت معاونت سیاسی وزارت کشور انتخاب شد و در دولت روحانی نیز حکم مشاور ارشد را از سوی وزیر کشور دریافت کرد.