کارگران کارخانه آذرآب هر روز تجمع میکنند

114

بنا‌به خبرهای رسیده کارگران اخراج شده کارخانه «آذر آب اراک» روز ۲۹خرداد ۹۶ در مقابل درب ورودی این شرکت تجمع اعتراضی برپا کردند. این تجمع به‌طور روزانه و برای بازگشت به کار و دریافت دست‌کم سه ماه مزد معوقه برگزار می‌شود.

ایلنا گزارش داد: کارگران کارخانه آذرآب که در زمینه پروژه‌های نیروگاهی پالایشگاهی، پتروشیمی و سیمان فعالیت دارند گفتند: در اولین روز از خرداد ماه سال جاری (۹۶) حدود ۲۲کارگر بخش رنگ و سند پلاست توسط کارفرما تعدیل شدند و هنوز وضعیت سه ماه معوقات مزدی آنها روشن نشده است.

یکی از کارگران می‌گوید: ما برای بازگشت به کار هر روز در اینجا تجمع می کنیم،  جدا از اخراجهای اخیر هنوز نزدیک به ۱۵۰۰کارگر قراردادی در این واحد مشغول کارند، و از قرار معلوم مجموع کارگران این کارخانه برای ۳ماه مزد معوقه، ۷ ماه حق بن پرداخت نشده و وضعیت نامعلوم بیمه تکمیلی درمانی و صندوق قرض‌الحسنه این واحد صنعتی از کارفرما طلبکارند. این تعدیل‌ها در راستای کاهش هزینه‌ها صورت گرفته و باعث شده است تا باقیمانده کارگران نیز از بابت امنیت شغلی خود احساس خطر کنند. کارخانه آذر آب اراک با وجود آن که در سال‌های گذشته هیچ مشکلی در زمینه تولید و فروش محصولات خود نداشت، هم‌اکنون از یک‌سال قبل به‌دلیل کمبود نقدینگی و عدم گردش مالی، دچار مشکل شده است.