تیلرسون: امريكا از نيروهاى داخل ايران برای انتقال مسالمت آمیز قدرت حمايت مى كند

77

ركس تيلرسون ، وزیر خارجه آمریکا ، با بيان سياست جديد ايالات متحده در قبال ايران ، اعلام كرد كه كشورش از نيروهاى داخل ايران برای انتقال مسالمت آمیز قدرت حمايت مى كند.

به گزارش “صداى امريكا ” ، تيلرسون در دومین روز حضور خود در کنگره برای دفاع از بودجه پیشنهادی این وزارتخانه، به سیاست دولت ترامپ در قبال ایران اشاره کرد و گفت ” سیاست ما نسبت به ایران حمایت از عوامل داخل کشور تا به انتقال قدرت مسالمت آمیز دولت منجر شود”.

وزير خارجه ايالات متحده روز چهارشنبه ۲۴ خرداد در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در سخنانش درباره ایران گفت ” سیاست ما نسبت به ایران جلوگیری از سلطه‌جوئی این کشور در خاورمیانه، ممانعت از دسترسی ایران به تولید سلاح هسته ای و همچنین حمایت از عوامل داخل کشور تا به انتقال قدرت مسالمت آمیز دولت منجر شود”.

وى روز گذشته در حاشیه نشست کمیته روابط خارجی سنا برای بررسی بودجه وزارت خارجه ایالات متحده، از تلاش ها در کنگره آمریکا برای تحریم گسترده جمهوری اسلامی ایران بخاطر فعالیت های حمایتی از تروریسم، برنامه موشکی و نقض حقوق بشر استقبال کرد.

تیلرسون روز سه شنبه در کمیته روابط خارجی گفت از نظر او این تحریم ها «کار خوبی» است. وى افزود: ” ما و متحدان مان باید دربرابر ایران بایستیم تا این کشور دست برتر در منطقه را نداشته باشد”.

وزیر خارجه آمریکا درباره توافق هسته ای ایران گفت: وزارت خارجه براساس دستور رئیس جمهوری در حال بازبینی سیاست خود در قبال ایران است”.