بازداشت یکی از نزدیکان وزیر وابسته به حزب‌الله لبنان به اتهام قاچاق مواد مخدر

74

نیروهای امنیتی لبنان هفته گذشته (۸ ژوئن) یکی از تاجران و قاچاقچیان مواد مخدر را در منطقه “الشویفات” واقع در منطقه جنوب بیروت جایی که دژ حزب الله لبنان به شمار می‌رود، به اتهام قاچاق مواد مخدر بازداشت کردند.

نیروهای امنیتی پس از بررسی هویت قاچاقچی بازداشت شده مشخص شد که فرزند برادر «حسین الحاج حسن» که وزیر صنایع وعضو حزب‌الله لبنان است.

حسين الحاج حسن وزیر صنایع وابسته به حزب الله لبنان

بیانیه افشاگری

مواد مخدری که در خانه فرزند برادر وزیر لبنانب کشف شد

دو روز قبل از حادثه بازداشت این تاجر مواد مخدر نزدیک به وزیر وابسته به حزب الله لبنان، خانواده حسین الحاج حسن، طی دو بیانیه اول حزب الله لبنان را مورد هجوم قرار داده و برخی اعضای این حزب را به دست داشتن در قاچاق مواد مخدر متهم کرده‌اند و سپس در بیانیه دیگری از کلییت حزب الله لبنان دفاع کردند.

در بیانیه خانواده حسین الحاج حسن، نام دو عضو از رهبران برجسته حزب‌الله لبنان به عنوان تاجر مواد مخدر، دزد، و کلاهبردار ذکر شده است.

در این بیانیه افشاگرانه خانواده وزیر وابسته به حزب‌الله که در واقع از درون افراد با نفوذ این حزب درز شده است، پرسش‌هایی در باره منبه مبالغ هنگفتی که برخی رهبران حزب الله دارند مطرح کرده است و سئوال کرده که این افراد این اموال را از کجا آورده‌اند.

نعیم قاسم معاون حسن نصر الله یکی از میلیونرهای حزب الله لبنان

حاج نعیم قاسم معاون حسن نصر الله

خانواده حسین الحاج حسن در بیانیه خود ضمن تاکید بر اینکه نباید در برابر «حملات سازمان‌یافته قبل از انتخابات پارلمانی سکوت کرد»، به افشاگری علیه حجت الاسلام حاج نعیم قاسم یکی از برجسته ترین چهره‌های حزب الله لبنان و معاون حسن نصرالله پرداخته و گفته است که حاج نعیم قاسم و پسرش محمد در کلاهبرداری و دزدی بی نظیرند این پدر و پسر در یک کلاهبرداری در معامله‌ای با «صلاح عزالدین» مبلغ ۲۷ میلیون دلار به جیب زدند. این خانواده این سئوال را مطرح کرد که حاج نعیم قاسم یا احمد مشیک وزیر وزارت اطلاعات سابق لبنان که باز از نزدیکان حزب الله است این اموال عظیم را از کجا کسب کرده‌اند.

بیانیه خانواده وزیر نزدیک به حزب الله لبنان نام حسین نصرالله را افشا کرده و آورده است که این عضو برجسته در حزب اموال بسیاری دزدیده و خورده است و همچنین یکی از نمایندگان فراکسیون حزب الله در پارلمان به نام حسین موسوی را نیز ذکر کرده و گفته است این نماینده نیز از طریق دزدی و کلاهبرداری شرکتی با شعبه های مختلف به نام «کبتاغون» تاسیس کرده است. بیانیه از حسن النمر نامی که عضو حزب الله نیز به عنوان یکی از دزدان اموال لبنانی ها نام برده است.

فروش اسلحه به مخالفان سوری

 بیانیه افشاگرانه خانواد حسین الحاج الحسن، به افشاگری علیه «الشیخ یزبک» و «شیخ باقر محمد الحاج حسن» از اعضای حزب الله لبنان که به دست آوردن پول از طریق قاچاق، اسلحه به مخالفان سوری می‌فروختند.

خانواده حسین الحاح حسن دو روز پس از این افشاگری‌ها بیانیه دیگری صادر کرد و از حزب الله لبنان حمایت کرد و ادعا کرد که فرزند برادر وزیر صنایع یکی استثنا در این خانواده بوده و همه خانواده را نمایندگی نمی کند.