دومنیک تیم با پیروزی غیره‌منتظره مقابل جوکوویچ
دومنیک تیم با پیروزی غیره‌منتظره مقابل جوکوویچ

دومنیک تیم با پیروزی غیره‌منتظره مقابل جوکوویچ در مرحله بعدی با رافائل نادال اسپانیایی روبرو می‌شود

نواک جوکوویچ، مدافع عنوان قهرمانی، از مسابقات اوپن فرانسه، رولان گاروس، حذف شد.

این تنیس‌باز صرب که بخت شماره دو قهرمانی در رقابت‌های امسال محسوب می‌شد، در مرحله یک‌چهارم نهایی از دومنیک تیم اتریشی شکست خورد.

تیم بیست و سه ساله این مسابقه را در سه سِت متوالی و با نتایج ۷-۶ (۷-۵)، ۶-۳ و ۶-۰ برد، او که در حال حاضر نفر هفتم تنیس مردان جهان است، حریف نامدارش را طی دو ساعت و هفده دقیقه مات کرد. در این بازی دومنیک تیم، مثل همیشه با اعتماد به نفس و تهاجمی بازی کرد و با ضربات پرقدرت خود، اجازه بازگشت را از جوکوویچ سی ساله گرفت.

دومنیک تیم در شرایطی به این پیروزی شیرین دست یافت که حدود سه هفته پیش در مرحله نیمه‌نهایی مسترز رم، از جوکوویچ شکست سختی خورده بود.

در آن مسابقه، تیم توانسته بود فقط یک گیم را ببرد و در کل با نتایج ۰-۶ و ۱-۶ تسلیم شده بود. این بار اما دومنیک تیم آن شکست تلخ را با قاطعیت جبران کرد تا بعد از پنج شکست پیاپی، اولین پیروزی خود برابر جوکوویچ را ثبت کند.

در مسابقه امروز دومنیک تیم در ست اول و در زمانی که ۲-۴ از جوکوویچ عقب بود، ناگهان اوج گرفت و ورق را برگرداند. او ست اول را در تای بریک از آن خود کرد تا «نوله» در ست‌های دوم و سوم کاملا بی‌روحیه و بی‌رمق به نظر برسد. شرایط تا جایی پیش رفت که جوکوویچ در ست سوم بدون کسب حتی یک گیم به کارش پایان داد.