ترامپ از دیوان عالی آمریکا خواست فورا فرمان منع سفر را تایید کند

68

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا با انتشار یک رشته توییت از دیوان عالی آمریکا خواست که در رویه خود در قبال فرمان مهاجرتی آقای ترامپ “به سرعت” تجدید نظر کنند و از دولت خود نیز خواست طرح ممنوعیت سفر برای اتباع برخی کشورها را تشدید کند.

رییس جمهور آمریکا در توییتر نوشت: “وزارت دادگستری باید طرح اولیه ممنوعیت سفر را می‌پذیرفت نه اینکه نسخه آب‌رفته‌ای که به جایی بر نخورد را به دیوان عالی ارائه کند.”

او در توییت دیگری نوشت: “وزارت دادگستری باید در دیوان عالی برای رسیدگی قضایی فوری به نسخه آب‌رفته ممنوعیت سفر جلسه تشکیل دهد و به دنبال ممنوعیتی بسیار سخت‌تر باشد.”

توییت‌های دونالد ترامپ درست بعد از حمله تروریستی لندن منتشر می‌شود که رییس جمهور آمریکا دیروز به آن با لحنی کنایه‌آمیز واکنش نشان داد و صادق خان شهردار لندن را متهم کرد که خطر تروریسم را ناچیز می‌پندارد. صادق خان گفته بود این بود که مردم لندن از حضور پلیس در خیابان‌ها نگران نشوند و این اقدام فقط برای تامین امنیت است.

ساعتی بعد سفیر آمریکا در بریتانیا با تمجید از مدیریت صادق خان لحنی دوستانه‌تر در پیش گرفت و در توییتر به او تسلیت گفت.

هفته پیش تیم حقوقی دونالد ترامپ از دیوان عالی این کشور خواسته بود تا اجازه دهد فرمان اجرایی جنجالی او بلافاصله به اجرا گذاشته شود.