گرمای بیسابقه در بلوچستان گرمازدگی مردم و قبضهای برق کلان

154

گرمای بی سابقه در سیستان و بلوچستان به بیش از ۵۱ درجه سانتیگراد رسید و ۳۵ نفر را دچار گرمازدگی کرده است. این گرما با شروع ماه رمضان و قطعی برق و ارسال قبضهای میلیونی در این استان مردم را به تنگ آورده است.

براساس اخبار رسیده، ۳۵ نفر از مردم شهرستانهای سرباز، نیکشهر و ایرانشهر در پی گرمای بی سابقه چند روز گذشته در جنوب استان دچار گرما زدگی شدند. با شروع ماه مبارک رمضان موج گرمای بی سابقه ای با دمای بیش از ۵۱ درجه سانتیگراد جنوب سیستان و بلوچستان را فرا گرفت که این امر سبب گرما زدگی ۳۵نفر شد.

در همین رابطه  با توجه به گرمای زیاد، قبض‌های برق مردم با مبالغی در حدود یک میلیون تومان می‌آید که حقوق ماهیانه بسیاری از ساکنان این واحدهای مسکونی در حدود ۲۰۰ هزار تومان هم نیست.عدم توان پرداخت هزینه برق مصرفی توسط این افراد باعث می‌شود تا برق منازل آنها قطع شود. مردم استان سیستان و بلوچستان بیشترین رأی را به آقای روحانی داده‌اند، اما متأسفانه آقای روحانی وعده و وعید می‌دهد، اما در عرصه عمل اقدامی نمی‌کند.

مثلا سراوان برای دو ماه پول برق قبض ۶میلیون تومانی فرستاده شده است

از سوی دیگر شهردار قصرقند واقع در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱۲ نخل خرما، درخت زیتون، انبه و بیش از ۲ هکتار از اراضی کشاورزی شامل یونجه و شبدربرسیم بر اثر گرمای هوا در منطقه بگان این شهرستان ظهرامروز در آتش سوخت.، گرماي بي سابقه موجب خسارات و زيان هاي زيادي به باغ داران منطقه شد .