شیما قرنی۱۹ساله خودکشی کرد و جان باخت+ عکس

379

یک دختر ۱۹ساله در مهاباد روز دوشنبه اول خرداد ۹۶ اقدام به خودکشی کرد و متأسفانه جان باخت. وی «شیما قرنی» نام داشت.

همچنین دوشنبه اول خرداد یک جوان ۱۹ساله‌ی دیگر در تکاب با مصرف قرص دست به خودکشی زد و جان باخت. وی اهل یکی از روستاهای تکاب در استان آذربایجان غربی بود که برای یافتن کار به سقز رفته بود که  روز دوشنبه جسد بی‌جان وی در محل کار کشف شده است.

لازم به یادآوری است این پنجمین خودکشی در عرض دو هفته گذشته در استان آذربایجان غربی است، در حوادث قبلی دو جوان ۳۲و ۲۰ساله‌ای در تکاب و زن ۶۲ساله‌ای در روستای ساری قورخان با حلق‌آویز کردن خود، اقدام خودکشی کرده بودند.

در همین روز  یعنی۱خرداد ۹۶ یک مرد ۴۴ساله با پرتاب خود از روی پل عابر پیاده در منطقه نظام آباد تهران به زندگی خود پایان داد.

بنا‌ به گفته شاهدان وی، در ساعت ۲۳ و ۳۰دقیقه شب با رفتن بر روی پل عابر پیاده بر روی اتوبان امام علی خود را به پایین پرتاب کرد و با برخورد با یک خودرو عبوری در اتوبان به زندگی خود پایان داد.

از سویی دیگر روز دوشنبه اول خرداد نیز یک زن جوان به نام الهه احمدیان ۲۵ساله در شهرستان سقز با حلق‌آویز کردن خود متأسفانه جان باخت.

خاطر نشان می‌شود فشار فقر و بیکاری و سرکوب باعث افزایش آمار خودکشی در بین اقشار مختلف جامعه است. بر اساس آمارهای داده شده از ابتدای سال ۹۶تا کنون بیش از ۳۰تن که بیشتر آنها جوان بودند در شهرهای مختلف از جمله مشهد، آبادان، ایذه، سردشت، جوانرود، لنگرود، بهشهر، اهر، شیراز، مریوان و بابل خودکشی کردند.