روحانی به سپاه و بسیج و رییسی حمله کرد

795

روحانی در نشست خبری که امروز ۱خرداد ۹۶ در تهران برگزار کرد، حول موضوعات مختلفی صحبت کرد.

وی ابتدا روی آمارسازی نجومی انتخابات تأکید کرد و به عدد ۴۲ میلیون نیز رضایت نداد و گفت: «۴۲ میلیون جمعیت در پای صندوق‌های رأی حضور یافتند که اگر آنهایی که در صف بودند می‌توانستند رأی خود را به صندوق بیاندازند، انتخابات ما با حضور ۴۵ میلیون نفر برگزار می‌شد».

سپس جناح مقابل را مورد حمله قرار داد و گفت: «به درآمد ۲.۵ برابری تخیلی نه گفتند، اضافه کرد: نه مردم به فریبکاران مهمترین بخش آن بود، تلاش کردند به مردم بگویند دین مردم در خطر است. تلاش کردند به مردم بگویند سند ۲۰۳۰ که این سند ریشه‌اش مربوط به سال ۱۹۹۰ می‌شود، بگویند علیه دین مردم است. .. اما این دروغ‌ها کارگر نیفتاد.»

روحانی افزود: «به شهرهای کوچک و بزرگ رفتند و در همه خانه‌ها اعلامیه پخش کردند و دروغ گفتند، … عده‌یی طلبه‌های عزیز ما را تحریک کردند و آنها را به‌عنوان رسالت اسلام به روستاها فرستادند و بلندگو دست‌شان دادند و در روستاها تبلیغ کردند و گفتند به این دولت رأی ندهید…»

روحانی در ادامه سراغ سپاه و بسیج و ارتش و صدا و سیما رفت و ضمن چند کلمه تعریف آنها را شماتت کرد و افزود: «مردم به نیروهای مسلح از عمق جان عشق می‌ورزند و به رسانه‌ها هم علاقمند هستند و به قوای دیگر هم علاقمند هستند، اما نمی‌پذیرند یک نهاد ملی یا حتی به یک معنا فراملی تبدیل به فروملی شود و تبدیل به یک جناح شود، مردم گفتند ما احترام نهادهای خودمان را حفظ خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد یک گروه اندک بخواهند از یک نهادی که متعلق به کل مردم است، استفاده نامناسب داشته باشند… و هیچ کسی حق ندارد انقلاب را به درون خیمه خود بکشاند… هیچ کسی حق ندارد سلیقه خود را به دیگران تحمیل کند. همه باید تابع قانون باشیم و هیچ فرد یا نهاد فرای قانون را نمی‌شناسیم. سلیقه‌ها به جای خودش محترم است، اما تحمیل سلیقه معنا و مفهومی ندارد.

بعد هم در حالیکه فقر و بیکاری در تار و پود کشور رسوخ کرده است اضافه کرد: «… در سال گذشته در همه فصل‌ها شاهد رشد مثبت اقتصادی بودیم و گفت: برای اولین بار پس از چشم‌انداز که مربوط به سال ۸۴ یعنی ۱۲سال قبل است، برای اولین بار به همان رشدی رسیدیم که چشم‌انداز می‌گوید، یعنی رشدی ۸ درصدی را تجربه کرده‌ایم… . در این شرایط ما در همه بخش‌ها از رکود خارج شده‌ایم، البته یک بخش باقی مانده که آن هم بخش مسکن است که با مشکلاتی روبه‌رو هستیم و باید از رکود خارج شویم».

وی سپس به اجلاس عربستان رسید و گفت: «اجتماع در عربستان یک اجتماع نمایشی بود و ارزشی سیاسی و عملی نداشت و نخواهد داشت». و بعد در حالی‌که رسوایی دخالتهای تروریستی نظام چه با حضور نیرو، چه با سلاحهای ارسالی و چه حمایت مالی در کشورهای منطقه عالمگیر شده است: «مبارزه با تروریسم با جلسه و این‌که پول ملتی را به ابرقدرتی بدهیم، حل نمی‌شود. کسی که درست مقابل تروریسم در منطقه ایستاد، ملت عراق، سوریه و لبنان بود، همچنین ملت ایران از طریق دیپلوماتهایش و مستشاران نظامی‌اش به این دو ملت بزرگ و سایر ملل کمک کرده و خواهد کرد… . و البته ایران در کنار آنها بوده و خواهد بود».

وی سپس در همین رابطه حزب‌الله را مورد ستاش قرار داد و اضافه کرد: «حزب‌الله یک گروه قابل‌قبول و مورد اعتماد مردم لبنان است».

وی که همواره تلاش میکرد خود را یک آخوند مدره نشان بدهد نتوانست خودش را نگه دارد و گفت: «هر زمان نیاز به تست موشک باشد، ما تست می‌کنیم و منتظر اجازه آنها نخواهیم بود».

روحانی در برابر حقوقهای نجومی و مالیاتها با دادن آدرس شرکتهای مربوط به سپاه و… مثلسایر رئیس‌جمهورها به جای پاسخگویی به غارت اموال مردم، گفت: «یک جایی باید می‌گفتیم که این نهادهای عمومی غیردولتی و خصولتی‌ها حقوق‌ها و دستمزدهای‌شان چقدر بوده و چه کار کرده‌اند، بنده بسیاری از حرف‌ها را در این ۴سال نگفتم و در دوره انتخابات هم نگفتم و نخواهم گفت که به‌خاطر آرامش جامعه است تا بتوانیم کشور را پیش ببریم». و بعد هم طبق معمول به ارائه یکسری حرفهای کلی پرداخت و افزود: «باید همه چیز شفاف‌ شود، اگر به‌عنوان مثال من مالیات می‌دهم و یا نمی‌دهم، باید مشخص شود و به مردم بگویم که چرا مالیات نمی‌دهم، اگر به‌عنوان یک شرکت عمومی غیردولتی هستم، باید مشخص شود که میزان درآمدها و مالیاتها چگونه است. باید اقتصاد را رها کنیم و در اختیار مردم قرار دهیم. شرکتها را شفاف کنند و به مردم گزارش دهند… .».