روحانی پر سر و صدا آمد ولی زود پنچر میشود

207

امروز شنبه۳۰اردیبهشت‌ماه۹۶ امید حسینی از تحلیلگران اصولگرایان  در مطلبی نوشته است:

«آیا روحانی رییس‌جمهوری قوی خواهد بود؟ به نظرم نه. روحانی علی‌رغم سر دادن شعارهای تند و رادیکال و تهدید منتقدان، در دولت بعدی ضعیف‌تر از دوره قبل می‌شود. دقیقا شبیه دولت دوم احمدی‌نژاد. دلیلش هم واضح است.

اولا روحانی در روزهای آخر تبلیغات انتخاباتی، به نوعی با همه ارکان حکومت درافتاد. آنهم ناجوانمردانه و طلبکارانه. انگار نه انگار که در همه چهل سال گذشته خود او در نهادهای مختلف نظام مسوولیت‌های کلان داشته. بنابراین عملا خود را با چالشی مواجه ساخته است که قدرت مطلقی برای حل آن ندارد.

ثانیا برعکس آنچه که از نتیجه انتخابات تصور می‌کنیم، محبوبیت مردمی روحانی، به شدت کاهش یافته است. روحانی نه تنها در دل میلیون‌ها ایرانی که به رقیب او رای داده‌اند؛ که حتی در دل بسیاری از آنها که به او رای داده‌اند، هم تمام و کمال محبوب نیست. همه ما دور و بر خود با آدم‌های مختلفی مواجه بوده‌ایم که به ناچار به روحانی رای داده‌اند. مثلا از ترس رقیب. این را مقایسه کنید با محبوبیت مردمی خاتمی و احمدی‌نژاد در دولت‌های اول و دومشان. حالا کاری به مسایل اخلاقی و شخصیتی ایشان (همچون غرور و تکبر و …) نداریم که خودش یک علت مهم در عدم جذابیت و محبوبیت روحانی است. بنابراین به نظر می‌رسد چهار سال آینده را شاهد دولتی ضعیف باشیم که پرسروصدا آمد ولی زود پنچر شد.