دستگیری ۳۰۱نفر در رابطه با تخلف انتخاباتی

108
شمار دستگیر ‌شدگان به اتهام تقلب در نمایش انتخاباتی به ۳۰۱نفر افزایش یافت.  اسدالله جعفری، دادستان  مازندران اعلام کرد: تعدادی از افراد به‌دلیل تخلفات انتخاباتی و خرید و فروش رأی دستگیر و برای ۵۱نفر از آنها پرونده قضایی تشکیل شده است.
وی همچنین از تشکیل پرونده قضایی برای برخی از روسای ستادهای انتخابات ریاست‌جمهوری در استان و شهرستان و چهار تن از مدیران اجرایی و احضار آنان به دادسرا خبر داد. پیش از این در آمار اولیه ۲۳۷نفر در ارتباط با تخلفات انتخابات ریاست‌جمهوری ایران دستگیر شدند که بیشترین دستگیریها در تهران به تعداد ۱۲۰نفر بوده است.
علی نیکزاد، رئیس ستاد  رئیسی در شکایتی به وزیر کشور نوشت: «همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد دولت مستقر و طرفداران آن در صحنه برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری نیز هم‌چون مراحل تبلیغات پا را از دایره انصاف و قانون بیرون نهادند و تخلفات فراوان و بی‌سابقه‌یی مرتکب گردیدند. عدم رعایت عدالت در اعلام اسامی نامزدها، عدم صدور کارت ورود به صندوق ناظران رئیسی، تأخیر در شروع کار در برخی شعب، توزیع تعرفه بدون مهر در برخی شعب، تبلیغ غیرقانونی به نفع دولت در شمار این تخلفات است».