نام یک تبعه چینی در فهرست جدید تحریم های موشکی ایران

77

به گزارش آسوشتیدپرس دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت تعلیق تحریم‌های هسته‌یی ایران را برای ۱۲۰ روز دیگر تمدید کرد و همزمان تحریمهای جدید اقتصادی را علیه فعالیتهای موشکی را اعمال کرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه گزارش داد:‌ وزارت‌خارجه آمریکا به کنگره گفته است به تعلیق تحریمها در رابطه با ایران به‌عنوان بخشی از توافق اتمی ۲۰۱۵ ادامه می‌دهد. این تصمیم، درست قبل از این است که توافق ۶ماهه دولت اوباما برای تعلیق این تحریمها منقضی می‌شود.

این خبرگزاری افزود:‌دولت ترامپ با ترکیب تعلیق تحریمهای قدیمی و اعلان تحریمهای جدید تلاش دارد نشان دهد علیه ایران سخت می‌گیرد حتی با وجودی که بر برجام پایبند است. پرزیدنت ترامپ گفته است آینده برجام را بررسی می‌کند.

بنا‌به این گزارش تحریمهای جدید فرماندهان ارتش ایران و سایرین متهم به تأمین با قطعات مورد نیاز موشکی بالستیک را هدف قرار داده است.

خبرگزاری رویتر گزارش داد در فهرست جدید تحریمی در رابطه با برنامه موشکی ایران، نام مرتضی فراست‌پور و رحیم احمدی از مقامهای وزارت دفاع و یک تبعه چینی به چشم می‌خورند.

به گفته وزارت خزانه‌داری آمریکا، فراست‌پور در فروش و انتقال مواد مواد منفجره و سایر مواد به یک نهاد دولتی سوریه دست داشته است.

احمدی نیز مدیر گروه صنعتی شهید باکری است که مسئول برنامه سوخت جامد برای موشکهای بالستیک ایران است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در تحریم‌های جدید موشکی ایران همچنین نام سه مؤسسه چینی «شانگهای نورث بیگینز اینترنشنال»، «شانگهای گنگ کوان ترید». و «شانگهای نورث ترانسوی اینترنشنال». را همراه با شرکت ایرانی «متین صنعت نیک اندیشان». در فهرست خود قرار داده است.