بخش پنهان سند۲۰۳۰ انحلال آموزشهای بسیج – مانا ارجمند

184

سند ۲۰۳۰ در دو بخش دو موضوع خاص را مورد توجه قرار میدهد که هر دو موضوع آنهایی هستند که نظام ولایت بشدت روی آنها حساس است و به هیچ وجه نمیشود به آنها نزدیک شد زیرا جزو مرز سرخهای نظام هستند یکی برابری زنان و مردان و یکی بسیج زیر مجموعه سپاه پاسداران! حالا ببینیم ۲۰۳۰ با نظام چکار میکرد!

خامنه ای : «این سند و امثال آن، مواردی نیستند که جمهوری اسلامی ایران تسلیم آنها شود، و امضای این سند و اجرای بی‌سر و صدای آن قطعاً مجاز نیست و به دستگاههای مسئول نیز اعلام شده است». پس از این سخنرانی  حمله به دولت روحانی به‌خاطر امضای این سند شروع شد که هنوز ادامه دارد. مثلاً امروز که ۲۰اردیبهشت است،

خبرگزاری مهر نوشت:۱۰ نماینده مجلس در نامه‌یی به هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، خواستار پاسخگویی رئیس‌جمهور و هیأت دولت در خصوص چرایی امضا و اجرای سند آموزش ۲۰۳۰ یونسکو شدند.

کوچکی‌نژاد روز ۲۰ اردیبهشت۹۶ گفت: «نمایندگان مجلس ماده ۲۳۶ را امضا کردند که امروز اعلام وصول می‌شود و بر اساس این ماده گزارشی از روند تهیه سند آموزش ۲۰۳۰ جمع‌آوری می‌شود تا مشخص شود که چرا دولت سند ۲۰۳۰ یونسکو را تأیید و ابلاغ کرد و وزیر‌آموزش و پرورش آن را در برنامه‌های خود قرار داده است». این واکنشها در حالی است  انجام میشود که همه آنها می‌دانند که امضای این سند توسط دولت روحانی تنها  یک ژست تو خالی بوده و هیچ گامی در این رابطه برداشته نشده و برداشته نخواهد شد.

با این حال برای جنگ انتخاباتی لازم دیده است که آتشی برای این جنگ تهیه ببیند و البته خوبیش این است که ماهیتها در این جنگهاست که بیرون میزند و عیان میشود.

 رسالت روز ۱۹اردیبهشت ۹۶ نوشت: «۲۰۳۰ یا برنامه نفوذ در آموزش و پرورش؟! سازمان ملل، «توسعه پایدار» را به‌عنوان یک هدف و اصل مسلم در دستور کار خود قرار داده است از جمله هدف پنجم آن برابری جنسیتی است و نه عدالت جنسیتی. . یعنی «آموزش و یادگیری مادام‌العمر با کیفیت برابر و فراگیر برای همه».

می بینید، برابری زن و مرد بقدری برای علما غیر قابل تحمل است که حتی اسمش را هم نمیتوانند تحمل کنند. چیزی شبیه جن و بسم الله. یک آخوند به نام رشاد که عضو شورای فرهنگی نظام است با تأکید بر تفاوتهای زن و مرد و نابرابری حقوق آنها گفته است: «سند ۲۰۳۰ یادآور قراردادهای عهد قجری و پهلوی است. در برخی از مفاد این سند آشکارا مبنای تفاوت‌های جنسی انکار می‌شود. در حالی که از نظر ما زن و مرد تقاوتهایی دارند و حقوق حقیقی آنها مبتنی بر این تفاوتها است. در این سند تأکید دارد که نقش‌های کلیشه‌ای مثل مادر بودن را به زن‌ها تحمیل نکنید! نفی تفکیک جنسیتی در محیط آموزش و پرورش از دیگر مفاد این سند است، بیگانگان اصرار دارند کلاس‌های درس مدارس آموزش و پرورش به‌صورت مختلط برگزار شود!»

نکونام نماینده ولی فقیه در شهرکرد ۲۰ اردیبهشت۹۶: «امروز با اسلام زدایی از داخل و خارج از کشور مواجه هستیم و سند ۲۰۳۰ یکی از سندهای به‌معنی واقعی دین‌زدا و بسیار خطرناک است».

فاطمه آلیا یک آخوند زم ۲۰ اردیبهشت۹۶: «اجرای سند ۲۰۳۰ برای کشورمان نتایج خطرناکی را در پی دارد و مسئولین با اجرای این سند بدون اطلاع مجلس مرتکب جرم شده‌اند».

 نوری همدانی ۲۰اردیبهشت۹۶: «حوزه علمیه نباید در برابر سند ۲۰۳۰ سکوت کند. در سرفصل‌های این سند ذکر شده جهاد و امر به معروف و نهی از منکر نباید باشد و مردم آزاد باشند. دولت این سند را گرفته و امضا کرده بدون آن که آشکار کند و مجلس درباره آن نظر بدهد در حالی که این سند با فرهنگ، مذهب، دین و قرآن منافات دارد».

غیر از وحشت از برابری زن و مرد در امر آموزش در امضای این سند، علت دیگر نگرانی آقایان این است که اگر قرار شود مفاد این سند سازمان ملل‌متحد اجرا بشود،  باید آموزشهای نظامی بسیج دانش آموزی را هم حذف کند.

خبرگزاری فارس – بسیج اساتید و نخبگان حوزه: «غرب به‌دنبال زدودن همه آموزش‌ها، نمودها و زمینه‌های تقابل با استعمار و حتی دفاع نظامی است؛ از اینرو با نفی خشونت به‌دنبال کنار گذاشتن آموزه‌ی جهاد در اسلام، آموزش‌ های نظامی و حذف بسیج دانش‌آموزی و دانشجویی است».

البته از حق نگذریم این قضیه یک واقعیت را خیلی خوب برجسته کرد. آنهم ماهیت دیکتاتوری که دولت و نهادهای مختلف در آن هیچ کاره‌اند!

دولت و وزارت آموزش و پرورش یک سند بین‌المللی را که همه کشورها آن را امضا کردند و ضامن اجرایی هم ندارد امضا می‌کند، اما مقام ولایت میز را بهم میزند. می بینید! این نظام با موازین بین المللی هیچ سنخیتی ندارد!