ایران هم با واردات چینی به تولید ضربه میزند هم چینی ها را بکار میگیرد

135

چند ماهی است که اعتراض و انتقادات پیرامون حضور صیادان چینی در جنوب کشور به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین دغدغه صیادان و ساحل‌نشینان تبدیل شده است، دغدغه‌هایی که شعاع آن از بوشهر و جاسک گرفته و به سایر شهرهایی مانند قشم رسیده و بارها مردم منطقه در قالب تجمعات و تحصن‌ها اعتراض خود را به این موضوع نشان داده‌اند. چینی‌ها با حضور کشتی‌های صیادی خود که در هر شناور بیش از ۲۰ خدمه و یک مترجم ایرانی دارند، به صید بی‌رویه میگو می‌پردازند و مردم قشم و مسافران را در حسرت می‌گذارند». ماهیگیران اعتراض مي‌كنند و میگویند: «بازم چيني‌ها رو ديديم؛ اينا دارن ماهيا رو مي‌برن‌ها…. سهم ماست اما اينا دارن كف دريا رو هم جارو مي‌كنن». آن‌قدر آمده‌اند و گفته‌اند، نماينده‌هاي استان‌هاي جنوبي نگران شدند. به شيلاتي‌ها اعتراض كردند و سازمان شيلات ايران هم حضور شناورهاي چيني را تكذيب كرد.”

 محمد اسماعیل سعیدی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با وجود بیکاران میلیونی ایرانی دولت هم در چین و همدر ایران برای چینی‌ها کار ایجاد می‌کند.

به  این موضوع جوان ۱۸اردیبهشت ۹۶ هم اشاره کرد ونوشت: «صید بی‌رویه ماهی توسط صیادان چینی در سواحل ایران از زبان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بهانه‌یی شد تا به حاشیه‌یی بهتر از متن برسیم و آن هم اعتراف صریح مسئولان شیلات کشور نسبت به فعالیت یک سوم صیادهای چینی در جنوب کشور است.