۴تجمع اعتراضی در چهار کلان شهر زاهدان، اراک، قم و کرمانشاه

180

 بستن خیابان توسط سپرده گزاران معترض موسسه کاسپین در زاهدان
صبح امروزشنبه ۱۶ اردیبهشت سپرده گزاران معترض موسسه کاسپین درزاهدان دریک حرکت اعتراضی خیابان بهشتی را بستند ومانع ازترددات خودروها شدند.

تجمع اعتراضی کارگران شرکت صنایع شیرآلات گاز گداختار اراک با تجمع در مقابل استانداری مرکزی – صبح امروز شنبه ۱۶ اردیبهشت تعدادی از کارگران شرکت صنایع شیرآلات گاز گداختار اراک با تجمع در مقابل استانداری خواستار رسیدگی به مشکلاتشان شدند. یکی از کارگران تجمع کننده شرکت صنایع شیرآلات گاز گداختار اراک در مقابل استانداری گفت کارگران این شرکت هر کدام بین ۶، ۷ و ۸ ماه حقوق دریافت نکرده اند و همچنین بیمه کلیه کارگران ۸ ماه و بیمه تکمیلی کارگران یکسال است پرداخت نشده است. وی با اشاره به اینکه کارگران این شرکت حداقل حقوق(زیر یک میلیون تومان) را دریافت می کنند ادامه داد: حتی این میزان هم به صورت ۲۰۰ هزار تومان، ۲۰۰ هزار تومان و به صورت مرحله و خرد پرداخت می شود.

کارگران معدن منگنز و نارچ قم نسبت به حقوق معوقه خود اعتراض دارند آنها میگویند: حقوق نجومی نمی‌خواهیم دستمزد خودمان را بدهید، حادثه معدن آزادشهر بهانه‌ای شد تا دوباره هشداری درباره معدنی در قم بدهیم، معدن منگنز و نارچ که عنوان بزرگ‌ترین معدن خاورمیانه را یدک می‌کشد؛ معدنی که با شرایطی به‌مراتب سخت از معدن آزادشهر کارگران در عمق ۳۰۰ متری زمین بی‌صدا جان می‌دهند. “یک معدن زغال‌سنگ در گلستان دچار حادثه شد که به‌موجب آن بیش از ۸۰ کارگر دچار سانحه شدند.” کمتر از چند ساعت بعد ” ۳۵ معدنچی جان باختند؛ خروج ۲۲ جسد از معدن” همه خبر تلخ دیروز در همین دو جمله خلاصه می‌شود. هنوز کام کارگران از روزی به نام خودِ خودِ خودشان و وعده‌های شیرین مسئولان شیرین نشده بود که این خبر، کام همه را تلخ کرد.

اعتصاب کارگران کارخانه نوشابه سازی زمزم کرمانشاه- کارگران بخش بسته بندی و تخلیه و بارگیری شرکت زمزم کرمانشاه، روز گذشته اعتصاب کردند. کارگران به دستمزد بسیار پایین‌تر از حداقل حقوقها، پرداخت نشدن ۴ماه حقوق عقب افتاده، پرداخت نشدن عیدی سالیانه و شرایط سخت و طاقت‌فرسای کار اعتراض کردند و دست از کار کشیدند.

فیش های حقوقی کارگران معدن منگنز و نارچ قم