سپاه پاسداران: به اعزام نیروی نظامی به سوریه ادامه می‌دهیم

66

محمد پاکپور، فرماند نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران اعلام کرد که این نهاد نظامی به ارسال نیروی نظامی به سوریه ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران ایران، پاکپور دوشنبه ۱ مه گفته است که نیرو در پشتیبانی از نظام بشار اسد، قصد دارد همچنان نیروی نظامی به سوریه اعزام کند.

پاکپور در سخنان خود، اعزام نیرو را به عنوان «کمک مستشاری» توصیف کرد اما در عین حال گفت که این اقدام «شامل حضور نظامی میدانی سپاه پاسداران در عرصه‌های فنی و تاکتیکی» جنگ در سوریه است.

اکنون بیش از ۵ سال از آغاز جنگ در سوریه می‌گذرد. ایران متحد منطقه‌ای نظام اسد است و از آن پشتیبانی سیاسی، نظامی و تسلیحاتی می‌کند. هزاران شبه‌نظامی شیعه هوادار ایران هم برای کمک به نظام سوریه در برابر مخالفانش، به سوریه اعزام شده‌اند.

به نظر می‌رسد این موضع پاکپور در واکنش به سخنان اخیر غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی و از اعضای برجسته ستاد حسن روحانی رئیس جمهوری ایران و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری کنونی باشد.

کرباسچی در سخنانی که ویدیوی آن در شبکه‌های اجتماعی به طور گسترده‌ای منتشر شده، گفته بود: «آیا استقرار صلح در سوریه، یمن یا لبنان با ارسال اسلحه و پول و کشتن و زدن حاصل می شود؟»