سال ۲۰۱۳ هنگامی که ایسکو از مالاگا با مبلغی نزدیک به ۳۰ میلیون یورو به رئال مادvید منتقل شد، باشگاه اندلسی، بندی را در قرارداد اضافه کرد که بر اساس آن، تا سال ۲۰۱۸ هر گاه رئال به قهرمانی برسد، یک میلیون یورو باید به مالاگا بپردازد.

با توجه به مساوی شدن امتیازها میان رئال مادرید و بارسلونا، شکست یا مساوی شدن دو تیم رئال یا بارسلونا در مقابل حریفان، می تواند به از دست دادن قهرمانی بینجامد. دو تیم هم اکنون ۸۱ امتیازی هستند با این تفاوت که رئال یک بازی عقب افتاده دارد.

رئال مادرید در هفته آخر لالیگا (هفته۳۸) با مالاگا مسابقه خواهد داد. این تیم در صورت شکست دادن رئال مادرید، به قهرمانی بارسلونا کمک خواهد کرد اما در عین حال، یک میلیون یورو ضرر خواهد کرد.

روزنامه «آس» گزارش داد که تیم مالاگا در صورت قهرمانی رئال یک میلیون یورو به دست خواهد آورد چرا که بر اساس قرارداد میان این دو تیم، تا ۲۰۱۸، هر سال که رئال قهرمان شود، باید یک میلیون یورو به مالاگا بپردازد.

رئال مادرید از سال ۲۰۱۳ یعنی سالی که ایسکو از مالاگا به رئال مادرید منتقل شد، قهرمان نشده است. این تیم برای قهرمانی در فصل امسال، به ۱۰ امتیاز از ۴ بازی نیاز دارد. چهار بازی آینده رئال در برابر، گرانادا، سویل، مالاگا و سلتا ویگو خواهد بود.