روز جهانی کارگر بر همه کارگران مبارک باد + کلیپ زیبا

101

روز جهانی کارگر را به همه کارگران صمیمانه تبریک میگوییم، روزی که کارگران ابزارها را رها می کنند، از پشت ماشین ها و میزهای کار بیرون می آیند، بیغوله ها و خانه های شان را ترک می کنند و با شانه های تکیده و استوار، در خیابان ها رژه می روند. و پرشور ترین تبریکات به کارگرانی که در یکسال اخیر برای احقاق حقوق خود به پا خواستند و بیشترین اعتصابات و اعتراضات را به قشر خود اختصاص دادند. کارگرانی که شجاعانه خواسته های خود را با قوی ترین شعارها فریاد زدند در خیابان و جلوی کارخانه ها چادر زدند و شبانه روزی به حق خواهی پرداختند، کارگرانی که با زن و فرزندانشان به خیابان می آمدند و خواسته های خود را با راهپیمایی های طولانی بیان میکردند، کارگرانی که با انواع و اقسام اعتراضات تکان دهنده حق خود را جویا میشدند، به کارگرانی که شغل خود را از دست دادند، به کارگرانی که برای احقاق حقوق خود لب به اعتراض گشودند و شلاقها را برگرده هایشان تحمل کردند به کارگرانی که زندانی شدند.

البته که تبریک این روز شایسته تمامی کارگرانی است که در برابر ظلم سر خم نکردند . کارگرانی که در فقر و بیکاری و نابسامانی نان را با خون می خورند.

امروز زندگی۹۰ درصد کارگران به‌زیر خط فقر سقوط کرده است. نسبت کارگرانی که به‌نیروی کار موقت تبدیل شده‌اند به‌۹۵درصد رسیده‌ است. در واقع امنیت شغلی در بازار کار ایران از میان رفته است.

بخش عمده اقتصاد کشور شامل هزاران هزار مؤسسه مالی و تجاری و تولیدی و خدماتی را به‌انحصار سپاه پاسداران درآمده و از این راه ثروت و درآمد کشور را صرف تسلیحات و جنگ در کشورهای منطقه شده است و هرچه که باقیمانده را بالا کشیده اند.

در نتیجه این وضعیت، امروز هم کارفرما، هم قوای سرکوب، و هم قضاییه، هم وزارت کار، هم تأمین اجتماعی و هم تشکیلات قلابی مدافع کارگران همه در بیت ولایت و اهرم آن سپاه پاسداران خلاصه می‌شود.

بنابراین حقوق پایمال شده کارگران ایران زمانی به‌دست می‌آید که این هیولا از میان برداشته شود.

کارگران ایران باید از حقوق و دستمزد متناسب با یک زندگی برخودار باشند، باید از رفاه و بیمه و مسکن بهره‌مند شوند.

کارگران ایران باید حق داشته باشند که تشکل‌های آزاد و مستقل برپا کنند.

کارگران ایران باید از کار و امنیت شغلی برخودار باشند و در این راستا باید تمام شرکتهای پیمانکاری تأمین نیروی انسانی و هر گونه واسطه در کار استخدام‌ کارگران برچیده شوند.