ساعت بیگ بن لندن در دست تعمیر

52

۲۹میلیون پوند هزینه تعمیرات ساعت بیگ بن در لندن است.

با شروع تعمیرات برج بیگ بن، ساعت معروف لندن برای چند ماه بی‌صدا خواهد ماند. دوره سه ساله تعمیر برج و ساعت بیگ بن، یکی از معروفترین جاذبه‌های توریستی دنیا، در لندن روز شنبه هشتم آوریل آغاز شد.

تعمیرات ۲۹ میلیون پوند هزینه بر می‌دارد و از جمله شامل ترمیم زنگ زدگی فلزاتی است که در سقف و استحکام ساختمان به کار برده شده است و می‌تواند به این برج صد و شصت ساله خسارت برساند.

سعی بر این است که چهار طرف برج در دوره تعمیرات کاملاً پوشانده نشود و حداقل یکی از چهار ساعتی که در چهار طرف تعبیه شده است قابل دیدن باشد اما به هرحال توریستهایی که به لندن می‌آیند به مدت چند ماه از شنیدن صدای آشنای ساعت بیگ بن، به واسطه تعمیر فنرهای ساعت محروم خواهند بود.

آرشیتکت اصلی می‌گوید: «تعمیرات سه وجه دارد. تعمیر خود ساعت، مرمت ساختمان و ایجاد امکاناتی مثل آسانسور و توالت در بالای برج که برای تسهیل کار تعمیرکنندگان ساعت و دیگر کارکنان باید در نظر گرفته شود تا بتوانند بالا بروند».

برج ساعت که نام اصلی آن الیزابت است با نام بیگ بن شهرت دارد اما بیگ بن در حقیقت نام بزرگترین زنگ از پنج زنگ این ساعت است که هر ساعت به صدا در می‌آید.

آخرین تعمیرات مهم ساعت و برج ۹۶ متری بیگ بن، در سال‌های ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۵ صورت گرفته بود.