خامنه ای پیام موشکی آمریکا را بدرستی معنا کرد

1096
حمله موشکی آمریکا به سوریه

خامنه ای روز دوشنبه در دیدار با جمعی از خودیها گفت: امروز جبهه بزرگی از دشمنان خبیث در مقابل نظام اسلامی قرار دارند که هدف همه آنها نابودی یا از درون‌تهی‌کردن جمهوری اسلامی است.

از سوی دیگر نخست وزیر کانادا در اظهار نظری درباره آخرین تحولات سوریه در یک نشست خبری در فرانسه گفت که حکومت ایران و روسیه باعث شدند تا بشار اسد در قدرت باقی ماند.

ترودو افزود: روسیه و ایران دست‌کم تا حدی از مقصران ماجرای شیمیایی سوریه هستند زیرا از بشار اسد حمایت می‌کنند .

در همین حال وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد: ایالات متحده با کسانیکه در برابر انسانیت مرتکب جرم می‌شوند، مقابله خواهد کرد.

حالا سوال این است که چرا خامنه ای نگران شده است؟

خامنه‌ای روز یکشنبه در ارزیابی اقدام اخیر آمریکا در تهاجم نظامی به  سوریه گفته بود: کاری که آمریکایی‌ها کردند، اشتباه و خطایی راهبردی است. مسئله این است که آنها جرأت انجام چنین کاری را در کجا خواهند داشت؟ برخی می‌گویند حمله آمریکا به سوریه در نقاط دیگر دنیا هم امکان‌پذیر است.

خامنه ای گفت: جمهوری اسلامی نشان داده است که با اینگونه حرفهای بی‌ربط و کارهای غلط، از میدان به‌در نمی‌رود و مردم و مسئولانی که به انقلاب اعتقاد دارند، با توکل بر خدا، در مقابل تهدیدها و تشرها عقب نمی‌نشینند، زیرا اگر بنا بر عقب‌نشینی بود، امروز کشور دچار درماندگی و ورشکستگی روحی و تمدنی شده بود.

این در حالیست که به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن، وزیر خارجه آمریکا امروز حمله این کشور به سوریه را هشداری برای دیگر کشورها دانست.

رکس تیلرسون گفت: حمله موشکی آمریکا علیه پایگاه هوای سوریه به تلافی حمله شیمیایی، حامل پیامی برای کشورهایی است که خارج از معیارهای بین‌المللی عمل می‌کنند.

وزیر خارجه آمریکا که با ای.بی.سی مصاحبه می‌کرد گفت:‌ اگر شما تهدیدی برای سایرین باشد، در نقطه‌ ای احتمالا پاسخی اتخاذ خواهد شد.

سناتور جمهوریخواه میچ مک کانل رهبر اکثریت در مجلس سنای آمریکا نیز در مور حمله موشکی آمریکا به خبرنگاران گفت این پیامی است به برخی ها از جمله  تهران ….که آمریکا مجددا قصد رهبری دارد.

ایران پرس نیوز