با دور جدید انتخابات حافظه روحانی کامل پاک شد +۲ فیلم دیدنی

264

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران وعده سابق خود مبنی بر حل مشکلات کشور در ۱۰۰ روز را انکار کرده و با تاکید بر اینکه ” من گفتم در پایان ۱۰۰ روز اعلام می‌کنم، چکار کردم” گفت: « مشکلات اقتصادی ۱۰۰ سال دیگر هم حل نمی‌شود».

روحانی در نشست خبری که با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی، ۱۰ آوریل ۲۰۱۷ در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، وعده سابق خود مبنی بر حل مشکلات کشور در ۱۰۰ را انکار کرد و گفت: «کسی که می‌گفت مشکلات را یک شبه حل می‌کنم، یکی دیگر بود، نه من… مشکلات اقتصادی ۱۰۰ سال دیگر هم حل نمی‌شود».

روحانی در این‌باره افزود: «یک دروغ بزرگی در برخی روزنامه‌ها و سایت‌ها پخش می‌شود که دروغ است. من کی گفتم مشکلات را صدروزه حل می‌کنم؟ من گفتم اگر در انتخابات موفق شوم، کارهایی که در صد روز حل کردم، اعلام می‌کنم. کسی که می‌گفت مشکلات را یک شبه حل می‌کنم، یکی دیگر بود، نه من»

او در ادامه گفت: «من حافظه‌ام کم نیست. من میدانم چه گفتم. من گفتم در پایان ۱۰۰۰ روز اعلام می‌کنم، چکار کردم. مگر مشکلات در ۱۰۰ روز حل می‌شود.کسی این را می‌گوید که عقل نداشته باشد. مشکلات اقتصادی ۱۰۰ سال دیگر هم حل نمی‌شود.»

این انکار در حالی صورت می‌گیرد که روحانی در دوران تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری گفته بود: «در برنامه مدون من، علاوه بر برنامه برای حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی، سیاست‌داخلی، سیاست‌خارجی و امور فرهنگی، برنامه کوتاه مدت یک ماهه و ۱۰۰ روزه وجود دارد. ما می‌توانیم در یک زمان کوتاه، تحول اقتصادی در کشور به وجود آوریم و در آن تحول اقتصادی بتوانیم با ایجاد یک دوره تنفس، به کارخانه‌ها و مراکز تولیدی که امروز مشکل دارند، مشکلات آنها را در آن مدت کوتاه حل و فصل کنیم. ما با یک تفاهم، بین بانک مرکزی و بانک‌های کارگشا، قادر هستیم آن همه اجناسی که در گمرکات ما انبار شده است، به سرعت به بازار برگردانیم. همه اینها در یک برنامه کوتاه مدت امکان‌پذیر است.»