اعمال تحریمهای جدید بر علیه ایران

49

به گزارش سی.ان.ان ۱۱اسفند ۹۶ تحریمها علیه ایران مانع سرمایه‌گذاری در ایران شده و روابط با آمریکا را برخلاف دوره اوباما بد کرده است.

خبرنگار سی.ان.ان: «دومین دور از تحریمها در سال ۲۰۱۷ علیه ایران اعمال شد. از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ ، اولین دور تحریمها بعد از آزمایش موشکهای بالستیکی در ماه فوریه اعمال شد. دونالد ترامپ با توفان توییت، هم ایران و هم باراک اوباما را به‌خاطر کوتاهی در قبال این ایران مورد حمله قرار داد. این وضعیت، باعث شده روابط دو کشور قبل از انتخابات اردیبهشت ماه در ایران بدتر شود. امری که به سود حسن روحانی نیست. این کار، کمکی به سرمایه‌گذاری در ایران نخواهد کرد».

با افزایش تنشها، تحریمها هم گسترش می‌یابد.. چند روز بعد از آن‌که آمریکا تحریمهای جدیدی را علیه کمپانیها و اشخاصی در ایران اعمال کرد، رژیم تهران با حرکت مشابهی، واکنش نشان داد…

مدیرعامل کامر انرژی: … «تحریمهایی که ایران اعلام کرده تاثیری بر روی کمپانیهای دفاعی آمریکا که سرمایه‌یی در ایران ندارند، نخواهد داشت».

تنش با واشینگتن شانس انتخاب حسن روحانی را در انتخابات ماه مه متزلزل می‌کند، چرا که او صحنه گردان توافق اتمی سال ۲۰۱۵ بود.

از زمان روی کار آمدن ترامپ در ماه ژانویه، تنشهای رو به افزایشی میان واشینگتن و تهران وجود داشته است…

به‌دلیل تحریمها طرحهای ایران برای جذب میلیونها دلار از طریق سرمایه‌گذاری در بخش انرژی، متوقف شده است.

از سوی دیگر، معامله ۱۶میلیارد دلاری بوئینگ برای ۸۰ هواپیما با ایران به‌حالت تعلیق درآمده است.