صفحه اصلی سیاسی جهان تصاویر ویرانی‌ ناشی از حمله ۱۱ سپتامبر به پنتاگون برای اولین بار...

تصاویر ویرانی‌ ناشی از حمله ۱۱ سپتامبر به پنتاگون برای اولین بار منتشر می‌شود

76

پلیس فدرال آمریکا «اف بی آی» به تازگی تصاویری از آثار خرابی‌های ناشی از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ القاعده به ساختمان وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) را منتشر کرده است. این تصاویر از زمان وقوع حادثه تاکنون برای اولین بار پخش می‌شود.

این ویرانی‌ها ناشی از برخورد هواپیمای مسافربری آمریکایی بود که توسط افراد وابسته به القاعده در حملات ۱۱ سپتامبر بکار گرفته شد.

 تصاویر نه تنها خرابی‌های گسترده که در ساختمان پنتاگون رخ داده را به وضوح به ما نشان می‌دهد، بلکه قسمت‌هایی از پیکره هواپیمای مسافربری ربوده شده که همزمان با حملات واشینگتن و نیویورک به ساختمان وزارت دفاع برخورد کرد را نیز نشان می دهد.

به گزارش روزنامه بریتانیایی دیلی میل، از زمان وقوع حملات ۱۱ سپتامبر در آمریکا تاکنون «FBI» برای اولین بار پرده از تصاویری برداشت که پیشتر تنها در اختیار محققان داده بود.

طبق این گزارش برخورد هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۵۷ آمریکایی به مقر پنتاگون به کشته شدن ۱۸۹ نفر از کارکنان این وزارتخانه منجر شد.

هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۵۷ وابسته به خطوط هوایی «آمریکن ایرلاینز»، توسط ۵ تن از اعضای القاعده ربوده شد و سپس برای برخورد با ساختمان پنتاگون بکار گرفته شد.

تصویری که از بالا گرفته شده است

آثار خرابی کامل قسمتی از مقر پنتاگون

خرابی در داخل پنتاگون

آتش سوزی پس از برخورد هواپیما

گروهی از مامورات تحقیقاتی اف بی ای

محققان اف بی ای

تصویری از ویرانی

محل برخورد اولیه هواپیما

سگ‌های پلیسی که برای جستجوی

آتش سوزی در ساختمان پنتاگون