آموزشهای نظامی و جنگی برای رزمندگان سوری

60

جیش العزه یکی از تشکلهای ارتش آزادی سوریه که عملیات «در راه خدا به پیش می‌رویم» را در استان حماه هدایت می‌کند، نهمین دوره آموزش رزمندگان را با موفقیت به پایان برد. این دوره آموزشی بیش از ۳ماه طول کشید که دهها رزمنده سنگین‌ترین آموزشهای نظامی را پشت‌سر گذاشتند.

با این نمایشهای نظامی جدید که دهها تن از رزمندگان جیش العزه اجرا می‌کنند، نهمین دوره آموزش نظامی را به پایان می‌برند. آنها آموزشهای نظامی و جنگی را در بالاترین سطوح پشت سر گذاشتند. علاوه بر این، چگونگی بکارگیری سلاح توسط رزمندگان و بالابردن لیاقت بدنی برای افزایش توانمندیها در تحمل سختیها که در شرایط سخت با آن مواجه می‌شوند، نیز از آموزشهای این دوره بود.

یک مربی

«نهمین دوره آموزش نظامی قرارگاه سوار زرهی جیش العزه به پایان رسید. دهها تن در این آموزشها شرکت داشتند. آنها آموزشهای نظامی از جمله سلاحهای سبک و نیمه سنگین را کامل کردند. آنها همچنین مانور و حرکت در میدان نبرد و زمینهای دشتی و مناطق کوهستانی را فرا گرفتند».

جنگ در وسط جنگل و عبور از کانالهای آب و نفوذ به پایگاههای رژیم اسد و شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران از مهمترین آموزشهایی بود که رزمندگان در این دوره آموزشی فرا گرفتند. هدف از این آموزشها، که بیش از سه ماه به طول انجامید و با تمرینات واقعی همراه بود، ساختن عناصری است که قادر باشند در نبردهای آینده علیه نظامیان اسد با کمترین تلفات انسانی، پیروزی را محقق کنند.

جیش العزه از تشکلهای ارتش آزادی سوریه و تشکلهای دیگر، تلاش می‌کنند ارتشی را تأسیس کنند که توان ورود به نبردها را داشته باشد و کادرهای آن انواع آموزشهای نظامی طبق بالاترین مقیاسها در ارتشهای کلاسیک را گذرانده باشند. آنها این کار را در راستای بنای ارتش سوریه که توان جنگ با رژیم اسد و شبه‌نظامیانش را دارا بوده و در آینده به‌عنوان ارتش جایگزین ارتش اسد به سوریه خدمت کند.