با حمایت از ابراهیم رئیسی جنگ انتخابات وارد فاز نوینی شد

278

ایران آنلاین خبر داد که ۵۰تن از اعضای مجلس خبرگان طی نامه به خامنه‌ای از کاندیداتوری رئیسی برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری حمایت کردند.

این رسانه حامی روحانی نوشت: حدود پنجاه نفر از اعضای خبرگان رهبری با ارسال نامه‌یی ‘ابراهیم رئیسی’ را برای نامزدی انتخابات ریاست‌جمهوری اصلح دانستند و از خامنه‌ای خواستند تا شرایط را برای حضور او فراهم کند. آنان در مقطع حساس کنونی’، رئیسی را در بین نامزدهای مطرح، اصلح توصیف کردند.

در هفته‌های اخیر مطرح کردن رئیسی به‌عنوان کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری از طرف جناح وابسته به خامنه ای افزایش چشمگیری داشته و در برخی از استانها نظیر خوزستان و فارس به اقداماتی برای جمع‌آوری امضا پرداخته‌اند.

با اوجگیری کشمکش بر سر انتخابات، روحانی در سخنرانی خود در خراسان جنوبی، دزدیهای کلان صورت گرفته در دوره ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد را گوشزد کرد و گفت: میلیاردها دلار از پول نظام را خوردند. لااقل کسی پیدا شود و بگوید این پول چه شده و دست چه کسی است.

وی افزود: برخی در آن دوران اعلام کردند که ما تحریم را دور می‌زنیم و نتیجه آن این شد که برخی نفت را بردند، دادند و خوردند که رقم آن بالغ بر میلیاردها دلار بوده است.

در همین حال جهانگیری، معاون اول روحانی خواستار تغییر مدیریت در ارگانهایی شد که تحت نظر رئیسی و سپاه هستند. وی گفت: در شرکتهای سرمایه‌گذاری بزرگ از جمله آستان قدس رضوی، بنیاد مستضعفان و سایر شرکتهای غیردولتی باید مدیران حرفه‌یی مدیریت امور را عهده‌دار باشند.