بخشهایی از قطعنامه پیشکسوتان ایران ۲۲اسفندماه ۹۵

63

بخشهایی از قطعنامه ۲۲ اسفندماه ۹۵ به نام خداوند جان و خرد

در قسمتی از این قطعنامه آمده است: ما پیشکسوتان جوانی و سلامت خود را در راه میهن نهادیم به امید رسیدن روزهای خوب و فردایی روشن .

حال که پس از سالها تلاش و ایثار و فداکاری به ساحل آرامش رسیده ایم سهم ما از این همه تلاش و ایثار ، فراموش شدن ماست .

گویا ما پیشکسوتان تاریخ مصرف سی و اندی ساله داشتیم و با اتمام این تاریخ مصرف، باید کنار گذاشته شویم .

متاسفانه سالهای مدیدی است که مسئولین حکومت ما را فراموش کرده اند .

سالهای سال است که از حقوق قانونی خویش محروم گشته ایم.

۱۰ سال از تصویب قانون خدمات کشوری می گذرد و این قانون هنوز بعد از ۱۰ سال در مورد ما اجرایی نشده و همه تلاشهای ما در این زمینه اعم از رایزنی و شکایت به دیوان عدالت اداری بی نتیجه مانده است.

متاسفانه بی توجهی دولتها در اجرای قانون ، ضربات سنگین و جبران ناپذیری به پیشکسوتان وارد کرده و وضعیت معیشتی ما را به زیر خط فقر سوق داده است.

برای رسیدن به حقوق مغفول خود راههای بسیاری را آزموده ایم .

چندین سال است که در قالب گروههای مختلف با مسئولین ونمایندگان دیدار و رایزنی داشتیم و با قولهایشان امیدوار شدیم

بارها و بارها نامه و طومار به مسئولین و نمایندگان محترم تقدیم شد .

با پیامهای خود صدای مظلومیت خود را به گوش همه مسئولین حکومت رساندیم ، اطمینان داریم همه ازعمق دردها و رنجهای ما با خبرند ولی تا کنون قدمی برای رفع مشکل ما بر نداشته اند.

اخیراً لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان در مجلس به تصویب رسید ولی متاسفانه شوای نگهبان در حالیکه حقوق بالای ۲۰ میلیون را عامل بازدارنده فرار نخبگان از کشور می داند و مجلس را موظف به تصویب آن می کند ، همسان سازی حقوق بازنشستگان را خلاف بند ۱۶اصول کلی سیاست های اقتصاد مقاومتی دانسته و مجلس را موظف به تصویب آن با بدترین شرایط نموده و ما را جزء هزینه های زائد نظام می داند .

ما پیشکسوتان اعلام می کنیم : ما زیاد هستیم ولی زیادی نیستیم.

ما به دنبال احقاق حقوق قانونی خود هستیم و تا رسیدن به آن آرام نخواهیم گرفت.

چه بسیار از همقطاران ما که تمام سالهای بازنشستگی خود را در سختی گذراندند و زیر فشار زندگی با حسرت دیدن فردایی روشن از دنیا رفتند ، ولی دیگر نخواهیم گذاشت پیشکسوتی با حسرت و با چشمانی نگران از دنیا برود .

ما پیشکسوتان خواهان اجرای همسان سازی حقوق زیر ۳ میلیون بازنشستگان سالهای گذشته با بازنشستگان سال ۹۶ ، با حداکثر ۱۰ درصد اختلاف هستیم.

ما پیشکسوتان خواهان اجرای ماده ۱۰۹ قانون مدیریت خدمات کشوری با توجه به ماده ۱۲۵ این قانون می باشیم.

ما پیشکسوتان خواهان همسان سازی حقوقهای زیر ۳ میلیون با بازنشستگان سال ۹۶ در بازه زمانی دوساله به ترتیبی که ۷۰٪ در سال ۹۶ و ۲۰٪ آن در سال ۹۷ اجرایی شود ، می باشیم .

ما پیشکسوتان خواهان پرداخت هرچه سریعتر پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۵ می باشیم .

ما پیشکسوتان خواهان بیمه ای جامع و کارآمد و مناسب با وضعیت سنی و جسمی بازنشستگان و برابر با بیمه سازمانهای پیشرو در این زمینه می باشیم .

ما پیشکسوتان اعلام می داریم به علت قصور و کوتاهی بعضی دولتمردان از سالهای پیش تا کنون مشکلات بازنشستگان در حال تبدیل شدن به یک بحران است و اگر مشکل در این مقطع حل نشود روز به روز پیچیده تر خواهد شد.

در انتهای قطعنامه  آمده است

 

اعتراضها تا رسیدن به حقوق قانونی مان با قدرت ادامه خواهد داشت. والسلام