همیشه پشت هر خرابی و ویرانی ایران را می‌بینیم

77

دکتر حمدان الشهری تحلیلگر سیاسی در عربستان درباره دستگیری شبکه تروریستی ایران در بحرین توضیحاتی به تلویزیون اسکای نیوز داد.

اسکای نیوز۱۸اسفند ۹۵:‌ نظر شما درباره دستگیری یک شبکه تروریستی در بحرین و این‌که اعتراف کرده‌اند به طرحهای مربوط به ایران و عراق ربط دارند چیست؟

دکتر حمدان الشهری: همیشه پشت هر خرابی و ویرانی ایران را می‌بینیم. اثر انگشت ایران همیشه پشت این امور است و چیز عجیبی نیست. بحرین بارها با این‌گونه توطئه‌ها مواجه بوده است و ایران بارها تلاش کرده است بحرین را بهم بریزد. ایران می‌خواست با استفاده از عنصر فرقه‌گرایی در بحرین آنجا را بهم بریزد. هر کسی ایران را دیده و یا شناخته باشد می‌داند که چه می‌خواهد و دنبال چیست. ایران تلاش می‌کند از طریق مزدورانش شبه‌نظامی بسازد و به آنها سلاح می‌رساند تا در آینده علیه دولت کودتا کنند و از این کشور سوء‌استفاده کنند. عملکرد ایران این است. کاری که بحرین کرده است باعث خوشوقتی است و ما در کنار بحرین هستیم زیرا تنها بحرین مورد تهدید نیست بلکه همه سیستم‌های خلیج‌فارس و عربی مورد تهدید هستند.

ایران تلاش می‌کند این کشور را بی‌ثبات کند، آن را جدا کند و سپس برباید و از آن علیه بقیه کشورها استفاده کند. پیگرد این تروریستها ادامه دارد زیرا ایران نیز این کارهایش را ادامه می‌دهد.

ما برای مقابله با ایران چه‌کار کردیم؟ آیا باید دست بسته بمانیم و یا باید طرحی برای مقابله با آن داشته باشیم و با این سازمانهای تروریستی مقابله کنیم تا این‌که دست به چنین اقدامی نزنند. ما می‌توانیم کارهای زیادی انجام بدهیم، می‌توانیم نزد سازمانهای بین‌المللی برویم و می‌توانیم مانند عملیات توفان قاطع عمل کنیم.