سرلشکر احمد سیف معاون ریاست ستاد نیروهای مسلح یمن تأکید کرد که ارتش این کشور بمبهای ساخت ایران که قبلاً توسط حزب‌الله استفاده می‌شد و در حال حاضر توسط شبه‌نظامیان حوثی مورد استفاده قرار می‌گیرد را ثبت کرده است.

وی که با الشرق‌الأوسط مصاحبه می‌کرد افزود: «در رویارویی‌های اخیر تعداد زیادی یمنی که آموزش دیده و فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های ایران در رشته‌های مختلف بوده‌اند را دستگیر کرده است.»

معاون رئیس ستاد نیروهای مسلح یمن افزود: ایران در کمک تسلیحاتی به شبه‌نظامیان حوثی و صالح مستقیماً دست دارد که آخرین آن استفاده از تعدادی از جزایر در سمت غربی یمن برای قاچاق سلاح و رساندن آنها به کودتاچیان بود. سیف گفت: جزایری در دریای سرخ وجود دارد که ایران در مرحله اول برای رساندن سلاح به آنها استفاده می‌کند و در این مرحله به‌طور دائم روی سواحل غربی یمن دیدبانی می‌دهد و سپس این سلاحها را از این جزایر توسط قایق های متوسط به الحدیده و المخا به‌منظور آماده‌سازی جهت رساندن به کودتاچیان در بسیاری از جبهه‌های (جنگ) می‌رساند. وی تأکید کرد که فرماندهان بالا در نیروهای مسلح به جزئیاتی از این جزایر که ایران برای قاچاق سلاح به یمن استفاده می‌کند دست یافته و این موضوع در سطوح فرماندهی بالا به شیوه‌های مناسب حل و فصل خواهد شد. وی اضافه کرد که اخیراً ارتش ملی توانسته سه مخزن سلاح را که شبه‌نظامیان برای انبار موقت سلاح های قاچاق از آنها استفاده می‌کردند توقیف کند.