اد رویس رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌یی با فاکس‌نیوز گفت: باید در مقابل ایران ایستاد

فاکس نیوز۲اسفند۹۵: دونالد ترامپ: یکی از بدترین توافقهایی که من تاکنون دیده‌ام، توافق با ایران است، دولت من تحریمهای جدیدی را علیه این اعمال کرده و من تلاش بیشتری خواهم کرد تا ایران هرگز سلاح اتمی تولید نکند.

فاکس نیوز: نماینده کنگره اد رویس رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان در این‌جا با ماست. شما جلسه استماعی برگزار کردید، موضوع این جلسه چه بود؟

اد رویس: یکی از چیزهایی که اخیراً اتفاق افتاد سفر قاسم سلیمانی رئیس نیروی قدس به مسکو بود. او مسئول مرگ حدود ۵۰۰ آمریکایی است.

رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید توافق اتمی با ایران توافق بدی است. ما اکنون می‌بینیم آنها نه تنها موشک‌های بالستیکی را گسترش می‌دهند بلکه به‌وسیله ریاست شبکه تروریستی خود در حال مشورت با مسکو هستند. معلوم است که آنها دنبال تسلیحات بیشتری هستند. ما باید با این اقدامات مقابله کنیم.

فاکس نیوز: این نقض توافق است. این اولین باری نیست که قاسم سلیمانی در مسکو است دست‌کم سه بار به مسکو رفته است، درست است؟

اد رویس: بله این سومین بار است. دولت اوباما نمی‌خواست بپذیرد او در مسکو بوده است. اما ما تصاویر او را داریم.

فاکس نیوز: آیا آمریکا در هیچ زمینه‌یی جلو ایران ایستاده است؟!

اد رویس: این چیزی است که باید تغییر کند، این نقض تحریمهای پیشین است که ما علیه ایران داشتیم. دولت سابق آمریکا تصمیم گرفته بود از آن چشم‌پوشی کند. ما باید در مقابل ایران بایستیم. ما میلیاردها دلار ثروت را به ایران منتقل کردیم، برخی از آن به‌صورت پول نقد و طلا ارسال شد. این غیرقابل باور است برای همین است که آنها ما را جدی نمی‌گیرند و موشک‌های بالیستیکی قاره‌پیما را تولید می‌کنند. اکنون نوبت دولت ترامپ است که تحریمهای جدیدی را اعمال کند و به شرکتها اجازه ندهد با ایران معامله کنند.