وزیر ارتباطات: امواج پارازیت برای مردم مضر نیست
به‌دنبال اعتراضات گسترده مردمی در شیراز به‌خاطر پخش پارازیت توسط سپاه پاسداران و اثرات مخرب آن بر سلامتی مردم، وزیر ارتباطات با وقاحت مدعی شد، امواج و پارازیت‌های موجود برای مردم مضر نیستند.

مردم شیراز که چندماه است علیه پخش پارازیت و آثار سرطان‌زا و مخرب آن برای سلامتی اهالی، تظاهرات می‌کنند، معتقدند که دعاوی وزیر ارتباطات یک بی‌اعتنایی آشکار به خواست مردم و زمینه‌سازی برای استمرار پخش پارازیت توسط سپاه  است.

معاون وزیر بهداشت در ماه گذشته گفته بود: امواج و پارازیتها عوارض دارند و در ابتلاء به سرطان مؤثرند. همچنین معاون تحقیقات وزارت بهداشت نیز طی یک سخنرانی در شیراز تأکید کرد: مطالعات اولیه اخیر نشانگر آن است که این امواج و پارازیتها عوارض دارند و در ابتلا به سرطان مؤثرند.

یک رسانه حکومتی در این باره نوشت: اکنون با اظهارات دو معاون وزارت بهداشت دلیل اثبات بی‌خطر بودن پارازیتها رد شد. آنچه مسلم است تعداد زیادی از شهروندان جان خود را در اثر پارازیتها از دست داده‌اند.

رسانه‌های حکومتی نیز به‌نقل از کارشناسان، پارازیت را قاتل خاموش شهروندان لقب داده و نوشتند: محققان می‌گویند امواج الکترومغناطیسی اثرات مخربی روی بدن انسان دارد.

همچنین یکی از شهروندان شیراز، همزمان با ادعای وزیر ارتباطات: نصب دکل پارازیت بالای کوه دراک شیراز باعث بروز بیماری از جمله سردردهای شدید در بین مردم شیراز شده است.

مردم شیراز در شبکه‌های اجتماعی جزئیاتی از دستگاه پخش پارازیت در کوه دراک شیراز توسط سپاه پاسداران را منتشر کرده و از جمله نوشته‌اند: ”ماتور ۸“ نام دستگاهی است که برای پارازیتهای ماهواره‌یی از کشور چین به‌مبلغ ۸میلیون دلار خریداری شده و توسط سپاه پاسداران استان فارس در ارتفاعات کوه ”دراک“ شیراز نصب شده است. شدت امواج این دستگاه بقدری زیاد است که ۴۰۰کیلومتر خارج از مرزهای استان فارس را نیز دربر می‌گیرد. طبق نظریه سازمان علوم پزشکی استان فارس پارازیتهای پخش شده توسط این دستگاه تا ۲سال آینده در استان فارس باعث ایجاد ۲۴هزار مورد سرطان خواهد شد.

دو تن از اعضای مجلس از شیراز در این زمینه گفتند: شیوع سردرد به‌ویژه در غرب شهر، مردم را نگران کرده و ادامه این روند سلامت مردم را به مخاطره می‌اندازد.

یک وکیل دادگستری گفت: پرونده پارازیتها طی سه سال گذشته پیگیری قضایی شده است. چرا که زیانبار بودن پارازیتها برای سلامتی مردم مسجل شده است اما پیگیری این پرونده توسط دستگاه قضایی متوقف شده است.

اواخر دیماه، مردم شیراز که از بی‌توجهی مقامات حکومتی عاصی شده بودند، چندین روز تظاهرات و تجمعات اعتراضی برپا کردند و حکومت با وعده و وعید تلاش کرد تا مردم به‌جان آمده را ساکت کند.

اما اکنون با رد مضر بودن پارازیت توسط وزیر ارتباطات، نگرانی مردم از تشدید پارازیتها بحران سلامتی افزایش یافته است.

اینجا ایران است امواج پارازیت برای مردم مضر نیستند و گرد و خاک و ریزگردهایی که در حال کشتن مردم هستند متبرک هستند! راستی سلامی مردم برای این حکومت ارزش دارد؟؟