خشم خوزستان با فریادهای مردم به اوج رسید+فیلم

191

روز گذشته ۲۵بهمن ۹۵ هزاران نفر از مردم اهواز علیه آلودگی، هوا و قطعی آب و برق دست به تظاهرات و راهپیمایی بزرگی زدند.
آنها می‌گفتند:
-روحانی خجالت خجالت
– رهبر که میگه سوریه از اهواز مهمتره اینو بچسبید.
– خوزستان ویران شد، خوزستان ویران شد.
-اهوازی باغیرت حمایت حمایت
این تظاهرات که از بعدازظهر روز ۲۵بهمن در برابر استانداری اهواز شروع شده بود، تا پاسی از شب ادامه یافت، خوزستانی ها خواهان استعفای ابتکار رئیس سازمان محیط‌زیست شدند و شعار می‌دادند: ابتکار حیا کن وزارتو رها کن
مردم همچنین پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته های زیر به چشم میخورد:
مجریان پروژه انتقال آب کارون باید مجازات شوند. پروژه انتقال آب کارون باید متوقف شود.
یادآوری میشود که پروژه‌های نابودسازی منابع آبی خوزستان اساساً توسط سپاه پاسداران انجام شده و با غارتگریهای نجومی همراه بوده است.
مردم اهواز در مقابل استانداری خوزستان در این رابطه شعار می‌دادند، ”آب کارون رو بردن خاکو به جاش آوردن “
”نفت ما رو دزدیدن بجاش به ما خاک می‌دن-مسئول بی‌کفایت استعفا استعفا“.. ، “
یکی از هموطنان میگفت: این تظاهرات و راهپیمایی در واقع ادامه سلسله‌ای از تظاهراتها و اعتراضات و تحصن‌ها و تشکیل زنجیره‌های انسانی و سایر اشکال اعتراضات مردم اهواز علیه دزدیدن آب خوزستان توسط حاکمیت و نابودکردن محیط‌زیست این استان است. چنانجه میدانید تالاب هور العظیم را خشکانده اند، پروژه انتقال آب کارون به مناطق دیگر، ادامه دارد، سپاه با پروژه‌های سودآور سدسازی آب کارون را چند برابر شورتر کرده است مزارع را خشکانده است و علاوه بر این در این تظاهرات جوانان نیز علیه بیکاری شعار میدادند، علیه بی آبی و بی برقی شعار میدادند مگر مشکل یکی دوتاست، هرکس آمده بود مشکل خودش را فریاد میزد.
لبه تیز حمله مردم به روحانی و رئیس محیط‌زیستش معصومه ابتکار و استاندار خوزستان بود فیلمی در شبکه های اجتماعی پخش شد که خانمی فریاد زد ”رهبر که میگه سوریه از اهواز مهمتره اینو بچسبید ”مشخص کرد که کلیه سیاستهای نظام را نشانه گرفته اند، شعار ها هم همین را میگفت: جمله آنجایی که شعار می‌دادند ”نفت ما رو دزدیدن بجاش به ما خاک دادن“، نظامی که در کلیتش بعد از ۳۷سال نزدیک به ۱۵۰۰میلیارد دلار از پول نفت را غارت کردند اما یک دلارش را هم به‌طور واقعی خرج مردم نکرد، تظاهرات دیروز مردم خوزستان نشان از رسیدن کارد به استخوان مردم بود. نشان می‌داد که دستاوردهای این نظام برای مردم ایران چیزی جز ویرانگری و بیکاری و فقر نبوده است.