قبض گاز اردبیل
قبض گاز اردبیل

نعمت گاز طبیعی در حال‌حاضر مطالبه اصلی مردم روستاهای استان اردبیل است که متاسفانه در حال‌حاضر بیش از ۱۶۰ روستای استان فاقد نعمت گاز طبیعی بوده و از این امر رنج می‌برند.

برای بررسی موضوع گازرسانی به برخی از روستاهای دورافتاده استان اردبیل به این مناطق رفت و در این زمینه پای حرفهای اهالی این روستاها نشست که در همین راستا مردم باجدیت خواستار گازرسانی به روستاهای خود هستند.

یکی از اهالی روستای اردبیل با اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ما همچنان منتظر گازرسانی بودیم و هستیم، افزود: ولی متاسفانه همچنان این امر تحقق نیافته است و ما از نبود گازطبیعی در منطقه خود رنج می‌بریم.

این پیرمرد با اشاره به اینکه منزل خود را با بخاریهای نفتی گرم می‌کنند، گفت: این امر گاهی هم خطراتی به همراه دارد ولی ما مجبوریم که به دلیل نبود گاز طبیعی از بخاریهای نفتی برای گرم کردن خود و خانه در فصل زمستان استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: استفاده از بخاریهای نفتی هم سختیها و مشکلات زیادی دارد چرا که باید در طول شبانه‌روز چندین بار برای پرکردن بطری بخاری از نفت بیدار شویم تا بخاری خاموش نشود که در برخی واقع به دلیل تمام شدن نفت ما مجبوریم شبهای زمستان را با سردی صبح کنیم.

این روزها هم که بارش برف و برودت هوا در استان اردبیل مشاهده می‌شود نگرانیهای زیادی را در بین اهالی مناطق روستایی به وجود آورده که چطور منزل خود را گرم کرده و گرم نگه‌دارند؟

این روزها یکی از مشکلات اساسی که مردم استان اردبیل با آن روبه‌رو هستند دریافت فیشهایی با مبالغ بالای شرکت گاز برای مصرف گاز هستند که این مردم به دلیل مشکلات اقتصادی قادر به پرداخت آن نیستند.

یکی از اهالی شهر اردبیل که کارگر نانوایی است با بیان اینکه برای خانه خود در این ماه ۲۰۰ هزار تومان فیش گاز دریافت کرده‌ام، ‌افزود: به هیچ وجه قادر به پرداخت این فیش نیستم چرا که درآمد من کفاف نمی‌کند و نیاز است در این زمینه مسئولان اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

این شهروند اردبیلی تصریح کرد: ما مجبور هستیم برای گرما بخشیدن به محافل خانواده خود از گاز طبیعی استفاده کنیم و در این زمینه مصرف بهینه را مبنای کار قرار دادیم ولی باز هم فیشهای گاز با مبالغ بالا دریافت می‌کنیم که نشان از بالا بودن تعرفه و بهای گاز منطقه است و ما قادر به پرداخت آن نیستیم.

در حالی که حرفها و وعده‌هایی در مورد کاهش بهای مصرف گاز در اردبیل داده شده است ولی همچنان این امر بی‌نتیجه مانده است و فیشهای بالای گاز مشکلات مردم را دوچندان کرده است.