بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در مراسم روز جهانی “هولوکاست” در موزه “یادواشم” در اورشلیم در مقابل دیپلمات‌هایی از سراسر جهان که در این مراسم حضور یافته بودند از جمله در رابطه با ایران سخن گفت.

نتانیاهو گفت گرچه “رژیم آیت‌الله‌ها” به طور صریح همواره خواستار محو اسرائیل شده اما پاسخ جامعه جهانی در مقابل این تهدید همواره “سکوت” بوده است. نخست وزیر اسرائیل در ادامه خاطر نشان کرد که “بزرگ‌ترین و تهدیدآمیزترین خطر برای دولت اسرائیل و مردم یهود از شرق می‌آید، از ایران.”

نتانیاهو گفت: «من فکر می کنم این وضع تغییر خواهد کرد.» او گفت خوش‌بین است که این اوضاع با فعالیت‌های رئیس جمهوری جدید آمریکا تغییر کند و شرح داد که چند روز پیش در یک گفت‌وگوی تلفنی با دونالد ترامپ از جمله در باره “تهاجم ایران” با او صحبت کرده است.

کاخ سفید اعلام کرده است که ترامپ و نتانیاهو در این گفت‌وگوی تلفنی بر همکاری تنگاتنگ خود در بسیاری از موضوعات منطقه‌ای، از جمله “تهدید ایران” و حمایت نامحدود آمریکا از اسرائیل تأکید کرده‌اند. به ‌این ترتیب کاخ سفید روشن کرده که سیاست سخت‌گیرانه‌تری را در برابر ایران اتخاذ خواهد کرد.