سه سناتور آمریکا خواهان تشدید تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران شدند

48

مارکو روبیو، تاد یانگ و جان کورنین خواهان برقراری مجدد تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران شدند. این تحریم‌های مالی و اقتصادی شامل فعالیت‌های غیراتمی، برنامه موشکی، نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم از سوی ایران می‌شود.

مارکو روبیو، تاد یانگ و جان کورنین سه سناتور آمریکایی خواهان برقراری دوباره تحریم‌های مالی و اقتصادی علیه ایران شده‌اند. این سه تن گفته‌اند در زمینه‌های فعالیت‌های غیرهسته‌ای، تولید موشک‌های بالستیک، نقض حقوق بشر و نیز حمایت از تروریسم بین‌المللی ایران باید مورد تحریم قرار بگیرد.

مارکو روبیو در این باره گفته است: «پس از سا‌ل‌ها اعطای امتیاز یک‌طرفه به ایران و داشتن انعطاف بیش از حد در زمان دولت قبلی آمریکا، حالا زمان آن رسیده که دوباره آمریکا ایران را به دلیل حمایتش از تروریسم تحت فشار بگذارد.»

روبیو ادامه داد: «من در پی همکاری با دولت جدید هستم تا ایران در زمینه تهدیدهای هسته‌ای و غیرهسته‌ای وادار به پاسخگویی شود.»

تاد یانگ نیز ایران را “همچنان تهدیدی  برجسته” دانسته  که با حمایت از تروریسم و نیز “برنامه پرخاشگرانه موشک‌های بالستیک” به گفته او “تهدیدی علیه متحدان و در نهایت “سرزمین آمریکا”ست.

این سناتور جمهوری‌خواه گفته طرح پیشنهادی باید نتایجی ملموس و واقعی بر ایران تحمیل ‌کند و این موضوع را روشن کند که دیگر آن زمان که فعالیت‌های تروریستی و موشکی ایران از سوی واشنگتن نادیده گرفته می‌شدند، گذشته است.

جان کورنین ایران را “اولین دولت حامی تروریسم در جهان و “بزرگترین نیروی بی‌ثبات‌کننده منطقه خاورمیانه” معرفی کرده است.

او گفته است، زمان آن فرا رسیده که دولت جدید آمریکا به همراه کنگره این کشور محدودیت‌های اقتصادی واقعی علیه ایران اعمال کنند تا نشان دهند که ایالات متحده مخالف جدی نقض حقوق بشر در ایران، فعالیت‌های تروریستی در دنیا و گسترش موشک‌های بالستیک توسط ایران است.