ایده دست مصنوعی
ایده دست مصنوعی

در برخی شبکه‌های اجتماعی فرضیه مصنوعی بودن دست محافظ رئیس‌جمهور جدید آمریکا در مراسم تحلیف و مخفی کردن نامحسوس یک سلاح گرم در زیر کت وی مطرح شده است.

برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی گزارش کردند که ظاهراً محافظ «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا دست مصنوعی داشته است. پایگاه اینترنتی «لیبرتی هنگ آوت» نوشته است که مراسم تحلیف ترامپ یکی از پرهزینه‌ترین مراسم‌های تحلیف در تاریخ آمریکا به حساب می‌آمد که عمده دلیل آن به واسطه افزایش اقدامات امنیتی بود. ترامپ که پیش از پیروزی در انتخابات هم چندین محافظ شخصی داشت، در روز مراسم تحلیف هم به شدت تحت محافظت قرار داشت. اکنون تصاویری به سرعت در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد احتمالا یکی از اعضای تیم محافظان ترامپ تلاش کرده با نصب یک دست مصنوعی، اینکه دستش روی اسلحه و آماده شلیک است را مخفی کند.

این گزارش ادامه داد که دستان این محافظ از ابتدا تا پایان در یک وضعیت ثابت بود. با این حال فیلم نشان می دهد وی در چند موقعیت دست خود را تکان داده، به همین جهت ممکن است که این ایده نادرست بوده باشد.

اما ماجرا از این قرار است که تمام محافظان در آمریکا در زیر کت های خود و در قسمت زیر بازو از اصلحه های تمام اتوماتیک استفاده می کنند.