بازیکنان فرایبورگ پیکار مقابل صدرنشین جدول را پرجنب‌وجوش آغاز کردند
بازیکنان فرایبورگ پیکار مقابل صدرنشین جدول را پرجنب‌وجوش آغاز کردند

انتظار فوتبال‌دوستان به سر رسید و توپ بوندس‌لیگای آلمان پس از استراحتی چندهفته‌ای با برگزاری دیدار فرایبورگ مقابل بایرن مونیخ بار دیگر به گردش درآمد. مونیخی‌ها توانستند با پیروزی بر فرایبورگ به صدرنشینی‌شان ادامه دهند.

شامگاه جمعه (۲۰ ژانویه / ۱ بهمن) دیدارهای هفته ۱۷ بوندس‌لیگا با بازی میان تیم‌های فرایبورگ و بایرن مونیخ آغاز شد. به این ترتیب توپ لیگ دسته اول فوتبال آلمان پس از خوابی زمستانی بار دیگر به گردش درآمد.

تیم فرایبورگ که علیرغم برخورداری از بودجه‌ای نسبتا کم تا کنون چهره‌ی خوبی از خود نمایش داده و در فصل جاری موفقیت‌هایی نیز تجربه کرده است، در پیکار مقابل تیم قدرتمند بایرن مونیخ نیز عملکرد نسبتا خوبی نشان داد، اما در نهایت با نتیجه ۲ بر یک از مهمان خود شکست خورد.

درخور توجه آنکه بایرن مونیخ در ۷۵ درصد از طول بازی مالکیت توپ را در اختیار داشت، اما از لحاظ شمار حملات برتری چندانی بر میزبان خود نداشت.

بازیکنان فرایبورگ پیکار مقابل صدرنشین جدول را پرجنب‌وجوش آغاز کردند و در دقیقه چهارم بازی نیز در پی گل “هابرر” یک بر صفر از بایرن مونیخ پیشی گرفتند.نظم تاکتیکی فرایبورگ سبب شد که مونیخی‌ها نتوانند علیرغم مالکیت توپ دروازه حریف را به خطر بیا‌ندازند، تا اینکه روبرت لواندوسکی، مهاجم لهستانی بایرن در دقیقه ۳۵ توپ را درون دروازه تیم میزبان جای داد و بازی را به تساوی کشاند. نیمه نخست با همین نتیجه یک بر یک به پایان رسید.

۲۴ هزار تماشاگر حاضر در استادیوم در نیمه دوم نیز شاهد تصویری مشابه بودند که بایرن مونیخ در آن پیوسته توپ را در اختیار خود داشت، بی‌آنکه بتواند انسجام دفاعی حریف را بطور جدی متزلزل کنند.بازی می‌رفت با همین نتیجه یک بر یک به پایان رسد که لواندوسکی در واپسین لحظات برای بار دوم زهر خود را ریخت و با گلی رویایی پیروزی بایرن مونیخ را رقم زد.

مونیخی‌ها در حال حاضر با ۴۲ امتیاز یکه‌تاز جدول رده‌بندی هستند. فرایبورگ نیز با ۲۳ امتیاز رتبه هشتم جدول را به خود اختصاص داده است.