ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی
ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی

ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی، شامگاه جمعه ۲۰ ژانویه، پیام تبریکی به دونالد ترامپ به مناسبت ادای سوگند قانون اساسی و در دست گرفتن ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا فرستاد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، در این پیام تبریک، ملک سلمان بن عبدالعزیز به نام خود، دولت و ملت پادشاهی سعودی، ریاست جمهوری را به ترامپ تبریک گفت. در این پیام آمده است: «زیباترین تبریک‌ها و بهترین آرزوها برای سلامت و خوشبحتی سرشار را تقدیمتان می‌کنیم».

ملک سلمان همچنین خواستار «پیشرفت وشکوفایی بیشتر برای ملت آمریکا» شد.

به همین مناسبت، ملک سلمان از «استحکام روابط میان دو کشور دوست» تمجید و بر «توسعه و استحکام روابط در همه زمینه‌ها برا پایه استراتژی فراگیر به گونه‌ای که به سود منافع دو کشور دوست و ملت‌هایشان باشد» تاکید کرد.

از سویی شاهزاده محمد بن نایف بن عبدالعزیز ال سعودی ولیعهد، نایب رئیس شورای وزیران و وزیر کشور سعودی، پیام تبریکی به ترامپ به مناسبت ادای سوگند قانون اساسی و در دست گرفتن ریاست جمهوری آمریکا، ارسال کرد. در ای پیام نیز شاهزاده محمد بن سلمان «صمیمانه‌ترین تبریک‌ها و زیباترین آرزوها برای دوام سلامت و خوشبختی» را، تقدیم ترامپ کرد و خواستار «پیشرفت وشکوفایی بیشتر برای ملت آمریکا» شد.

در همین راستا، شاهزاده محمد بن سلمان ولی ولیعهد، نایب رئیس دوم و وزیر دفاع سعودی، پیام تبریکی برای ترامپ فرستاد. او در این پیام «صمیمانه‌ترین» تبریک‌ها را به ترامپ گفت و برای او «آرزوی سلامتی و خوشبختی و برای مردم آمریکا پیشرفت و توسعه بیشتر کرد».