اسامی ۲۲ زندانی اعدامی چند روز اخیر

273
حقوق بشر - اعدام در ایران
حقوق بشر – اعدام در ایران

دو زندانی از متهمان جرایم مواد مخدر در زندان مرکزی لاکان رشت اعدام شدند. با احتساب این اعدام ها تعداد زندانیان اعدام شده روزهای اخیر به ۲۲ زندانی رسید. از جمله ۱۶ زندانی در کرج، ۱ زندانی در ساری، ۳ زندانی در قزوین. این دو مرد به جرم حمل حدود ۴ کیلوگرم شیشه به دار مجازات آویخته شدند.

.با احتساب این ۲ اعدام  تعداد زندانیان اعدام شده روزهای اخیر به ۲۲ زندانی رسید. از جمله ۱۶زندانی در کرج، ۱زندانی در ساری و ۳ زندانی در قزوین. انتقال و اجرای پرتعداد حکم اعدام محکومان مواد مخدر در زندان های مختلف در حالی صورت می‌گیرد که مجلس ایران در هفته های اخیر یک فوریت طرح حذف مجازات اعدام مجرمان مواد مخدر را تصویب کرد. هم‌چنین نمایندگان مجلس با ارسال نامه ای به ریاست قوه قضائیه از او خواسته بودند اجرای حکم اعدام حدود ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام مرتبط با جرایم مواد مخدر را تا بررسی طرح مورد اشاره متوقف کنند.

سازمانهای عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر،با صدور بیانیه ای مشترک از ایران خواستند فورا اجرای حکم اعدام ۱۲زندانی مرد با اتهامات مواد مخدر در زندان مرکزی کرج (ندامتگاه) را متوقف کنند. این سازمانها تاکید کردند، علیرغم وعده های مکرر دولت،ایران هیچ تغییر محسوسی در کاهش آمار هشدار دهنده اعدام نداشته است.

هویت احراز شده ده تن از زندانیان اعدام شده ندامتگاه مرکزی کرج عبارت است از “محمد سلیمانی،علی عبادی، علیمحمد لرستانی، علیرضا مرادی،مجید بدرلو، امید گرشاسبی، علی یوسفی، سیدعلی سروری، ابراهیم جعفری، محسن جلوخانی.   سیامک شفیعی / اندرزگاه ۶ و ۲- ابوذر علیجانی / اندرزگاه ۶ و سعید تیموری / اندرزگاه ۶ و  رضا نقی زاده /سالن ۹ اندرزگاه ۳.

انتقال و اجرای پرتعداد حکم اعدام محکومان مواد مخدر در زندان های مختلف در حالی صورت می‌گیرد که مجلس ایران در هفته های اخیر یک فوریت طرح حذف مجازات اعدام مجرمان مواد مخدر را تصویب کرد. هم‌چنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای به ریاست قوه قضائیه از او خواسته بودند اجرای حکم اعدام حدود ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام مرتبط با جرایم مواد مخدر را تا بررسی طرح مورد اشاره متوقف کنند.

برای دستیابی به اخبار بدون سانسور به کانال ما مراجعه کنید

telegram.me/Iran_news_ajancy