ویدئوی دلخراش بریدن گوش کودک کار توسط ماموران شهرداری منطقه۳ تهران

70

ارازل و اوباش شهرداری منظقه سه تهران گوش یک کودک کار را بریدند. این کودک کار میگوید که پیمانکاران شهرداری منطقه سه با تیغ گوش او را بریده اند و جراحت این کودک منجر به سه بخیه در ناحیه گوش شده است.

فعالان و مددکاران اجتماعی بر این عقیده‌اند که بسیاری از این کودکان کار نه تنها با باندها همکاری ندارند بلکه به دلیل فقر شدید مالی مجبور به خیابان‌گردی هستند،‌ کودکانی که با آمدنشان به خیابان، خود را برای هر آسیبی آماده کرده‌اند،‌ از توهین و تحقیر تا تجاوز و آسیب‌های جسمی.
ایلیار رابط، مسول خانه ایرانی جمعیت امام علی در منطقه فرحزاد دوم آبان سال گذشته گفته بود: اینکه می‌گویند این جمع‌آوری در جهت ساماندهی و جذب کودکان است دروغ محض است. مأموران کودک کار را دنبال می‌کنند، برخی از این کودکان طی فرار از دست مأموران آسیب دیده‌ بودند و دچار شکستگی دست‌و پا شدند و هیچ هزینه‌ای هم برای درمان به این کودکان داده نشد.
 سالیانه از میان ۷۰۰ کودکی که در این طرح جمع‌آوری می‌کنند بسیاری از آن‌ها دچار آسیب می‌شوند.
وی در جای دیگری گفته بود: در بسیاری از موارد هم افراد موتور سوار با بی‌سیم در خیابان‌ها به دنبال دختر بچه‌های کوچک بودند.
چندین شهر زباله در تهران وجود دارد که صد الی دویست کودک در این شهرهای زباله در حال تفکیک آهن و زباله‌ هستند. بسیاری از این کودکان زمانی که از فرط خستگی خواب بودند، موش بدن‌ آن‌ها را خورده است. غذای کودک کار از همان زباله‌ها تأمین می‌شود. چطور شهرداری می‌گوید حامی کودکان کار است اما زمانی که باید هزینه‌های لازم را برای این کودکان انجام دهند، عقب‌نشینی می‌کنند. کودکان زمانی که در خیابان‌ها هستند با آسیب‌های بسیاری مواجه هستند.
این فعال و مددکار اجتماعی با بیان اینکه برخی از کودکان کار در کارگاه‌های زیرزمینی مشغول به کار هستند، تصریح کرد: کارگاه‌های در سطح شهر وجود دارند که کارگران آن‌ها زیر ده نفر هستند و قانون کار هم برای آن‌ها رعایت نمی‌شود. بسیاری از کودکانی که درآمد کمی دارند و از مأموران در خیابان‌ها کتک خورده‌ و ترسیده‌اند به این کارگاه‌ها پناه می‌برند و جالب است که بدانید بیشترین تجاوز هم در همین کارگاه‌های زیرزمینی به کودکان می‌شود.
در این نقطه به جاست یادی کنیم از بهنام ابراهیم زاده  و آتنا دائمی حامیان کودکان کار که هر دو در زندانهای قرون وسطایی اسیرند حتما دلهایشان از این حادثه بسیار به درد می آید.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy