چاله آبی که مردم بلوچستان برای رفع تشنگی یافته بودند ۴ زن و کودک را غرق کرد

50
مردم بلوچستان

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی ایرانشهر از مرگ چهارتن از مردم بلوچستان بر اثر غرق شدن در گودال آبی در نیکشهر خبر داد و گفت که “دو نفر از زنان روستای زیردان به همراه دو کودک برای برداشت آب شرب به برکه‌ای در این منطقه می‌روند که در این حین دو کودک در گودال گرفتار می‌شوند و دو نفر از زنان نیز برای نجات دو کودک شتافتند که هر ۴ نفر به علت گل و لای بودن منطقه جان باختند”.

صدا و سیمای حکومت این خبر را تایید کرد و گفت: چهار نفر در نیکشهر بر اثر غرق شدن در گودال آب جان خود را ازدست دادند.

به گزارش تلویزیون دولتی ایران: دو نفر از زنان روستای زیردان به همراه دو کودک برای برداشت آب شرب به برکه ای در این منطقه می روند. در این حین دو کودک در گودال گرفتار می شوند و دو نفر از زنان نیز برای نجات دو کودک شتافتند که هر ۴ نفر به علت گل و لای بودن منطقه جان باختند.

مرکز فوریت های با تماس تلفنی مردم این منطقه به محل حادثه اعزام شدند که عملیات احیای این چهارتن موفقیت آمیز نبود.

یادآوری میشود: روز یکشنبه سوم تیر ۹۷ – شه‌بخش گرگیج یکی از اعضای شورای علای استانهای حکومت به وضعیت دردناک مردم بلوچستان اشاره کرد و گفت: « مردم در برخی روستاها  برای زنده ماندن آب پیدا می‌کنند. در بعضی مواقع آب در گودالی سرباز و بزرگ که از قدیم وجود داشته، جمع می‌شود و مردم و حیوانات به‌صورت مشترک از آن استفاده می‌کنند….۳ الی۴ درصد مردم روستاها کارمند یا در شرکت خصوصی در شهر مشغولند، ۵درصدی هم مغازه یا دکه دارند‌ اما اکثر مردم با پول یارانه زندگی می‌کنند».

وی با بیان اینکه در کل شهرستان چابهار از ۲۸۵ هزار نفر جمعیت، ۷۰درصد روستانشین هستند، گفت: «منابع آب زیرزمینی به پایان رسیده و به علت کمبود بارندگی اکثر چاه‌ها خشک شده‌اند.

به عنوان مثال در روستای ساندک‌زهی، هزینه حمل و خرید یک تانکر آب ۱۰۰هزار تومان است که برای یک خانوار ۵ نفره حداکثر تا یک هفته کفاف می‌دهد».

مردم بلوچستان و سیستان از تحت ستم ترین و فقیرترین استانهای کشور هستند که تحت ظلم حکومتی قرار دارند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy