صبح امروز سه شنبه ۶شهریور ۱۳۹۷ کارگران گروه ملی فولاد اهواز در یازدهمین روز اعتصاب در مقابل شعبه سرپرستی بانک ملی تجمع کردند کارگران شعار میدادند:

“ام الفساد اهواز همینجاست همینجاست”

کارگران گروه ملی فولاد اهواز سپس به به سمت فرمانداری با شعار”نه غزه،نه لبنان،فقط مردم ایران باعث ترافیک سنگینی در مسیر شدند.

کارگران گروه ملی فولاد اهواز هم چنین شعار میدادند

 “سوریه را رها کن،فکری به حال ما کن”

“کشور ما دزد خونه است،توی جهان نمونه است”

یاد‌اوری میشود:صبح روز دوشنبه ۵اردیبهشت ۱۳۹۷ ادامه اعتصاب و تجمع و تظاهرات کارگران گروه ملی فولاد اهواز با شعارهای قوی خیابانهای اهواز را با ترافیکی سنگین مواجه کرد کارگران فریاد میزنند:

کارگر میمیرد ذلت نمی پذیرد

 هم اختلاس هم دزدی اینه شعار ملی

حسین حسین شعارشون دزدی افتخارشون

اینهمه بی عدالتی هرگز ندیده ملتی

می ایستیم میمیریم حقمونو پس می گیریم

 عزا عزاست امروز روز عزاست امروز زندگی کارگر روی هواست امروز

تظاهرات و راهپیمایی کارگران گروه ملی فولاد اهواز موجب ایجاد ترافیک سنگینی در خیابانهای شهر اهواز شده بود

این کارگران محروم از روز ۲۹ مرداد ۹۷ اعتصاب و اعتراض خود را با فراخوانی که در سطح وسیع منتشر شد آغاز کردند.

بخشهایی از فراخوان کارگران گروه ملی فولاد اهواز در پی میآید:

امروز کارگر گروه ملی سطح بالای شعور و آگاهی خود را به نمایش گذاشته و اعلام نمود که گرچه حقوق حق مسلم وی بوده و مطالبه گر آن خواهد بود ولی،مسأله مهم تولید، شفافیت امور و رسوایی دستهای پشت پرده ایی که باعث و بانی خاموشی این امر مهم بوده اند بسیار برایش مهم تر و در درجه اولویت بیشتری قرار دارد. ..

این عوامل از یکسو و لابی های کثیف از سوی دیگر و دست های پنهان که در حال کارشکنی و سنگ اندازی در مسیر گروه ملی هستند همه و همه عاملی شده اند که امروز کارگر گروه ملی از عرصه تولید پا به عرصه مبارزه گذاشته و برای حفظ شرکتی که نام و آوازه جهانی دارد و به لطف فرزندان خود پابرجاست از جان و دل مایه گذاشتند. کارگرانی که با دست خالی و با چنگ و دندان از خواسته های خود دفاع نموده و تا احیای دوباره شرکت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز عقب نخواهد نشست.

…یکبار دیگر اعلام میداریم در جهت شفاف سازی و روشن شدن عوامل پشت پرده و دست های پنهانی که باعث شده اند صدای کوره های گروه ملی به گوش نرسد و برای اقدامات لازم و عاجل برای وضعیت تولید، شفاف سازی و معرفی عوامل عدم شروع به کار گروه ملی هستیم و تا پاسخ خود را نگیریم آرام نخواهیم گرفت.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy