حکم پرونده تعزیراتی دختر وزیر فاسد اقتصادی دولت تدبیر و امید هفته آینده صادر میشود

37
حکم پرونده تعزیراتی دختر وزیر فاسد اقتصادی دولت تدبیر و امید هفته آینده صادر میشود

اواسط مرداد ماه بود که انبار داروهای احتکار شده دختر وزیر به ارزش ۵میلیارد تومان در استان البرز مربوط به  کشف شد. پس از کشف این انبار، مجددا کشف شد که : این انبار متعلق به  شبنم نعمت‌زاده دختر محمد رضا نعمت زاده  وزیر دولت تدبیر و امید روحانی بوده است.

در این انبار، مقادیر زیادی داروی تاریخ مصرف گذشته وجود داشته که این دختر وزیر فاسد اقتصادی قصد توزیع آنها را در بازار داشته است.

این داروها ، داروهای جنرال و مکملها بوده که قرار بوده است دختر وزیر آنها را به بازار تزریق کند.

تخلفات دختر وزیر سابق به همین جا ختم نمیشود چرا که این فرد اجازه فعالیت در این حوزه و مجوزهای لازم را نداشته است، به همین دلیل تداخل صنفی را هم باید به تخلفات این فرد اضافه کرد.

شرق در اینباره نوشت: بر‌اساس آمارهای غیررسمی که به ما اعلام شده، ارزش داروهای کشف‌شده در این انبار بین پنج تا شش میلیارد تومان است. بیشتر داروهای کشف‌شده نیز شامل داروهای جنرال (عمومی) و همین‌طور مکمل‌های دارویی بوده است.

یکی از کارمندان سابق این شرکت میگوید: «قبلا بیشترین داروهایی که ما وارد می‌کردیم، داروهای مکمل و داروهای فوریتی بود اما غالبا داروهای فوریتی طوری بود که اصلا به پخش نمی‌رسید و در همان گمرک پخش می‌شد. این داروها بیشتر برای بیماران خاص و بیماران سرطانی بود که سریع از همان‌جا فروخته و توزیع می‌شد».

کسی از وضعیت دقیق انبار‌های شرکت خبر نداشت: «معمولا کسی از انبار داروها خبر نداشت، فقط چند نفر از موجودی انبار‌ها اطلاع داشتند. فقط خود مدیر شرکت، مسئول فنی و یک خانم دیگر به نام … بودند که کاملا از داروهایی که در انبار وجود دارند، اطلاع داشتند».

به گفته یکی دیگر از کارمندان سابق این شرکت، «در شرکت همه اعضای خانواده به غیر از پدر ایشان (وزیر سابق) حق امضا داشتند. شوهر خانم دکتر حق امضا داشت، دخترشان که ۲۰ سال داشت.

حتی پسرشان که حدود ۱۲ سال داشت، هم جزء مدیران بود. البته همه را خود خانم دکتر امضا می‌کرد. قبل از ریاست‌جمهوری آقای روحانی محمد رضا نعمت زاده پدر همین دختر فاسد اقتصادی جزء هیئت‌مدیره شرکت بود؛ اما بعد از اینکه مجلس به ایشان کارت زرد داد، اسمشان از هیئت‌مدیره خارج شد و فرزندان ایشان از جمله همین دختر وزیر به فهرست اضافه شدند».

ابعاد فساد خیلی بالاتر از اینهاست که پرونده یک دختر وزیر بررسی شود.

این یک نمونه از فساد دولتی در حکومتی است که رهبرش بزرگترین دزد است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy