اقدام عجیب مسولین: واردات شتر از چین، انگلیس و ایتالیا به سیستان و بلوچستان صادر کننده شتر

به دلیل سیاستهای ننگین مبادله نفت با کالا که با کشورهای مختلف واردات شتر از چین، انگلیس و ایتالیا به سیستان و بلوچستان صادر کننده شتر صورت میگیرد. این اقدام پیرو سیاستهایی است که پایه‌های اقتصادی و تولید داخلی ایران را مورد لطمه قرار میدهد.

  طبق آمار رسمی ارائه شده در سه ماه اول امسال از سوی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران؛ تنها از کشور ‏پاکستان و فقط از بازارچه مرز میرجاوه به وزن ۷۲۷۸۵۵ کیلوگرم و به ارزش ۵۵۹۷۹۷۸۰۰۰ تومان (بیش از ۵٫۵ میلیارد تومان) واردات شتر ثبت شده است.

این در حالیست که  بیش از نیمی از جمعیت شتر موجود در کشور مختص به بلوچستان و سیستان است که مسئولان به جای توجه به تولید کننده بومی و داخلی و ایجاد مراکز فرآوری محصولاتی که از شتر به دست می‌آید، اقدام به واردات شتر از کشورهایی مانند انگلستان و چین می‌کنند.

بلوچستان و سیستان از چند سال قبل به عنوان قطب تامین گوشت کشور نام گرفته اما عدم توجه به تولید داخل و واردات بی ‏رویه، باعث تهدید زندگی پرورش دهندگان شتر در این خطه پهناور شده است.‏

رئیس سازمان جهاد کشاورزی بلوچستان و سیستان  میگوید: مجوز واردات شتر پس از سال ها رایزنی در سال قبل صادر شده و نتیجه آن واردات ۸۸۰۰ نفر شتر به استان بوده و این امار در سه ماهه اول امسال؛ به ۳۰۰۰ نفر رسیده است.

این مسول بی لیاقت به جای اینکه از تولید بومی این استان حمایت کند آمار واردات شتر به استان میدهد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy